top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

ZBYTNIA GOŚCINNOŚĆ MKS-U


Wyjątkowo gościnni są na własnym stadionie zawodnicy MKS-u Piaseczno. Biało-niebiescy wygrali w Piasecznie tylko jeden z ośmiu (!) ostatnich meczów. W minioną sobotę (5 września) podopieczni trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego ulegli Victorii Sulejówek aż 1-4.

 

Początek spotkania wyglądał obiecująco. W 4. minucie Szymon Wiejak zagrał na prawą stronę do Kamila Matulki, ten dośrodkował na dalszy słupek do Michała Suchanka, ale były skrzydłowy Znicza Pruszków nie trafił czysto w piłkę i ta przeszła obok bramki, strzeżonej przez Borysa Kwiatkowskiego.


Trzy minuty później MKS miał jeszcze lepszą okazję do otworzenia wyniku. Dylan Cetra podał na lewe skrzydło do Michała Suchanka, ten dośrodkował w pole karne do Kamila Matulki, a zamykający akcję „Matul” zdecydował się na natychmiastowe uderzenie w krótki róg. Górą w tej sytuacji był jednak golkiper Victorii, który odbił piłkę nogą na rzut rożny.


W 13. minucie gospodarze mieli kolejną szansę na trafienie do siatki Sulejówka. Szymon Wiejak zaliczył przechwyt na połowie Victorii i wyłożył piłkę wchodzącemu w pole karne Konradowi Rudnickiemu, ale „Rudy” uderzył obok bramki.


Przyjezdni pierwszą groźniejszą akcję przeprowadzili dopiero w 20. minucie, ale mocny strzał Ernesta Słupskiego z prawej strony pola karnego został przyblokowany przez jednego z defensorów Piaseczna.


W 33. minucie na zaskakujące uderzenie z rzutu wolnego, podyktowanego za faul na Kamilu Ziemnickim, zdecydował się Łukasz Krupnik, ale czujny Borys Kwiatkowski zdołał zbić futbolówkę na rzut rożny.


Kilkadziesiąt sekund później to goście postraszyli piaseczyńską defensywę. Jeden z pomocników Victorii wygrał pojedynek główkowy w środku pola, ale na świetne prostopadłe podanie do Ernesta Słupskiego błyskawicznie zareagował Michał Olczak, który szybkim wyjściem z bramki ubiegł skrzydłowego z Sulejówka.


W 41. minucie kolejną okazję do trafienia na 1-0 mieli podopieczni Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego. Szymon Wiejak rozrzucił piłkę na lewą stronę boiska do Michała Suchanka, ten zwodem do boku zgubił jednego z obrońców gości i techniczną „wcinką” przerzucił futbolówkę nad bramkarzem, ale dobra asekuracja w szeregach Victorii sprawiła, że piłka ostatecznie nie zatrzepotała w siatce ekipy z Sulejówka.


Tuż przed końcem pierwszej połowy podopieczni trenera Łukasza Ryczkowskiego strzelili MKS-owi „gola do szatni”. Po podaniu z lewej strony boiska mocny strzał Jana Dźwigały zbił do boku Michał Olczak, ale wobec dobitki Ernesta Słupskiego był już bez szans.


Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron prawdziwe „wejście smoka” zaliczył wprowadzony na boisko za Dylana Cetrę Sebastian Szczepaniak, który dobił strzał jednego z partnerów, trafiając na 1-1.


Niestety, kolejne minuty należały już do ekipy z Sulejówka. Prawdziwym katem Piaseczna został Ernest Słupski, który – wykorzystując świetną szybkość – dwa razy wychodził na sytuacje sam na sam z Michałem Olczakiem i w obu przypadkach znajdował sposób na pokonanie naszego golkipera. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry biało-niebieskich dobił jeszcze debiutujący w barwach gości Michał Kędroń, który tuż po wejściu na plac gry ustalił wynik na 1-4.


Po sześciu kolejkach zawodnicy MKS-u (mający jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Okęciem) plasują się – z siedmioma punktami na koncie – na 8. miejscu w lidze. Najbliższą okazją do poprawienia dorobku będzie sobotnie (12 września) wyjazdowe spotkanie z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki. Początek meczu o godzinie 16.30.


5 września 2020

IV liga – 6. kolejka

MKS Piaseczno 1 – 4 Victoria Sulejówek

Bramki: 46’ Szczepaniak – 45’, 57’, 83’ Słupski, 90’ Kędroń

Piaseczno: Olczak – Krupnik (75’ Olszak), Janowski (37’ Małkowski), Jaszczak, Ziemnicki (71’ Gromek) – Ayodeji (81’ Wojtkielewicz), Wiejak – Matulka, Cetra (46’ Szczepaniak), Suchanek (65’ Hernik) – Rudnicki

Victoria: Kwiatkowski – Wielgosz (59’ Leleno), Minchberg, Marusiak (90+1’ S.Dźwigała), Jarosz – Słupski (88’ Pietrzak), Wysokiński (87’ Rak), J.Dźwigała (89’ Kędroń), Pindor, Świątek (79’ Wróbel) – Szulim

Żółte kartki: Krupnik, Matulka, Ayodeji (Piaseczno) – Jarosz, J.Dźwigała, Słupski (Victoria)

Sędziował: Jan Chmielak

348 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page