top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

ZWYCIĘSTWO W HICIE KOLEJKI


Nasi piłkarze rozegrali bardzo dobre spotkanie i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Kolejne ważne starcie już w tę sobotę o godzinie 11:00. Wszyscy na mecz!

 

W środowy wieczór w ramach zaległej kolejki IV ligi MKS Piaseczno zmierzył się z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Podopieczni trenera Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego pokazali bardzo dobry futbol i udanie zrewanżowali się rywalom za porażkę z rundy jesiennej.


Od pierwszego gwizdka sędziego gracze w niebieskich koszulkach atakowali bramkę Mazovii. Już w 4 minucie okazję bramkową miał Szymon Wiejak, ale ostatecznie piłka wylądowała w bocznej siatce. Chwilę później ten sam zawodnik znalazł się w kolejnej dobrej sytuacji, na raty poradził sobie jednak bramkarz gości. MKS raz po raz zagrażał przeciwnikom, co dało efekt w 27 minucie spotkania – piłkę dośrodkował Tymoteusz Barwiński, strzał Adriana Dobiesa został zablokowany przez obrońców mińszczan, aczkolwiek przy dobitce Michała Suchanka ich golkiper nie mógł już nic zdziałać. Rywale wznowili grę i zaraz ponownie musieli wyciągać piłkę z własnej siatki, ponieważ rzut karny podyktowany za faul na Kamilu Herniku na swoją drugą bramkę w tym starciu zamienił Michał Suchanek. Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 2:0.


W drugiej części meczu Piaseczno stworzyło sobie kolejne sytuacje. W 58 minucie sam na sam wychodził Ahmed Ayodeji, jednakże nieco się pospieszył i uderzył niecelnie. Niedługo potem Michał Suchanek wyłożył piłkę „do pustaka” Szymonowi Wiejakowi i mieliśmy 3:0. Odpowiedź Mazovii nadeszła w 73 minucie, kiedy to bramkę z rzutu wolnego strzelił Cezary Mitas. W końcówce MKS powinien podwyższyć prowadzenie, niestety po strzale Mateusza Wysockiego piłka odbiła się od poprzeczki. Ostatecznie Mazovia trafiła jeszcze raz (bramka Michała Bondary) i mecz zakończył się rezultatem 3:2.


W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich na arcyważne starcie z Victorią Sulejówek. Mecz rozpocznie się o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim w Piasecznie. Wszyscy na mecz!


27 kwietnia 2022 – IV liga – 21. kolejka


MKS Piaseczno – Mazovia Mińsk Mazowiecki (2:0)


Bramki: Suchanek 27’, 30’, Wiejak 61’ – Mitas 73’, Bondara 90’+5


Skład: Palamar – Barwiński, Jaszczak, Janowski, Ziemnicki (83’ Dobek-Pietrowski) – Rudnicki (87’ Konopski), Ahmed, Dobies (63’ Macioszek), Hernik (70’ Faliszewski), Suchanek (90’+2 Folwarski) – Wiejak (75’ Wysocki)


Trener MKS Piaseczno Arkadiusz Modrzejewski:


Wiedzieliśmy, że Mazovia to zespół grający bardzo dobrze w ofensywie, mający z przodu wiele atutów. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że to będzie trudny mecz, tym bardziej cieszy nasza postawa i kolejne zdobyte 3 punkty.


Mieliśmy dobrze rozpracowanego rywala i w trakcie meczu potrafiliśmy zniwelować jego atuty oraz uwypuklić nasze mocne strony. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie i zasłużenie zdobyliśmy komplet punktów. Wynik 3:2 nie odzwierciedla wydarzeń na boisku. Mecz był pod naszą pełną kontrolą. Przy prowadzeniu 3:0 kolejnych wybornych sytuacji nie wykorzystali Ahmed Ayodeji i Konrad Rudnicki, którzy pomimo tego rozegrali bardzo dobre spotkanie. Podobnie jak wszyscy pozostali nasi zawodnicy. Kiedy w 75 minucie Cezary Mitas z Mazovii strzelił piękną bramkę z rzutu wolnego, potrzebowaliśmy chwili, żeby uspokoić wydarzenia na boisku. Do ostatniego gwizdka sędziego w pełni kontrolowaliśmy przebieg starcia. Mateusz Wysocki po podaniu Gracjana Konopskiego w doliczonym czasie gry strzelił w poprzeczkę. Zamiast 4:1 zrobiło się 3:2, ale to był już koniec meczu.


Brawa dla wszystkich zawodników za dużą jakość piłkarską, realizację założeń taktycznych i niesamowite zaangażowanie. Wszyscy nasi gracze, zarówno z pierwszej jedenastki, jak i zmiennicy zostawili na boisku wiele zdrowia, dali z siebie wszystko. To jest w sporcie najważniejsze. Dzięki temu, że mamy takich chłopaków, jesteśmy na I miejscu w ligowej tabeli. Teraz czas na 2-dniową regenerację. Na sobotni mecz z wiceliderem Victorią Sulejówek będziemy gotowi na 100 procent. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KIBICÓW NA MECZ!!! Takiego starcia w Piasecznie bardzo dawno nie było.


310 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page