top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

AKADEMIA MKS-U ZE ZŁOTĄ GWIAZDKĄ PZPN-U!


Ogromny sukces MKS-u Piaseczno! Akademia piłkarska naszego klubu została odznaczona złotą gwiazdką w programie certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wyróżnienie to, będące swoistą gwarancją jakości szkolenia, MKS otrzymał jako jedyny klub w powiecie i jeden z zaledwie 13 na Mazowszu!

 

– Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku – czytamy na stronie PZPN.pl.

Każdy klub, starający się o gwiazdkę, musiał spełnić szereg warunków, takich jak odpowiednio przygotowana baza treningowa czy liczba trenerów z uprawnieniami UEFA. Otrzymanie złotego certyfikatu Polskiego Związku Piłki Nożnej jest potwierdzeniem, że akademia MKS-u spełnia najwyższe standardy szkolenia, jest bezpieczna, a kadra trenerska ma niezbędne kwalifikacje, potrzebne do trenowania młodych adeptów futbolu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, działaczom, władzom GOSiR-u i Gminy Piaseczno, a w szczególności rodzicom najmłodszych piłkarzy MKS-u za zaangażowanie i pomoc, udzieloną klubowi w procesie certyfikacji. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się osiągnąć jeszcze wiele sukcesów!

552 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page