top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

BENIAMINEK LO ZAPŁACIŁ FRYCOWENieudana inauguracja sezonu w wykonaniu MKS-u II Piaseczno. Ekipa trenera Bartosza Kobzy, beniaminek Ligi Okręgowej, przegrała na własnym stadionie 0-2 z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki (solidnie wzmocnioną kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny). Dla biało-niebieskich była to pierwsza ligowa porażka od ponad 10 miesięcy.

Pierwsza połowa mogła napawać optymizmem. Co prawda w spotkanie lepiej weszli przyjezdni, którzy już w 8. minucie stworzyli sobie doskonałą okazję do strzelenia gola (po rozrzuceniu piłki na lewe skrzydło i uderzeniu Łukasza Gwardiaka w krótki róg przytomnie w bramce Piaseczna zachował się Radosław Wąszewski), ale młody zespół MKS-u II także potrafił odgryźć się dobrymi akcjami. W 28. minucie Karol Belka urwał się prawą stroną i zagrał płasko na długi słupek, ale Konrad Deperasiński nie zdołał sięgnąć piłki, zaś w 42. minucie, gdy „Bela” próbował uruchomić prostopadłym podaniem wychodzącego na sytuację sam na sam Konstantyna Ślęzaka, akcję przeciął jeden z defensorów gości.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od mocnego akcentu Pogoni II. W 49. minucie sędzia podyktował rzut karny, dopatrując się faulu Macieja Lewandowskiego, a z jedenastu metrów do siatki Piaseczna trafił Maciej Przybylski, który zmylił Wąszewskiego technicznym strzałem przy prawym słupku.

MKS II mógł odpowiedzieć już cztery minuty później. Ślęzak zagrał z prawego skrzydła do Deperasińskiego, a ten wypatrzył na dalszym słupku nieupilnowanego Belkę, który znalazł się w idealnej wręcz sytuacji. Niestety, bramkarz z Grodziska Mazowieckiego zdołał wybronić uderzenie naszego skrzydłowego w krótki róg.

Na domiar złego od 63. minuty gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, obejrzał Lewandowski. Mimo to MKS II miał jeszcze jedną znakomitą okazję do trafienia na 1-1. W 72. minucie rozgrywający znakomite zawody Michał Koszela dośrodkował z rzutu rożnego z prawej strony boiska wprost na głowę Adriana Szewczyka, ale uderzenie „Szewy” wybronił Bartłomiej Folc, który efektowną robinsonadą strącił zmierzającą w okienko futbolówkę na rzut rożny.

W 77. minucie Pogoń II strzeliła gola, który ustalił wynik spotkania. Po dobrym wejściu grodziszczan prawym skrzydłem i wyłożeniu piłki na środek pola karnego, wprowadzony po przerwie Przemysław Marusiak z najbliższej odległości trafił przy prawym słupku na 0-2.

12 sierpnia 2018

Liga Okręgowa – 1. kolejka

MKS II Piaseczno 0 – 2 Pogoń II Grodzisk Mazowiecki

Bramki: 49' (k) Przybylski, 77' Marusiak

Piaseczno II: Wąszewski – Lewandowski, Rybiński, Szewczyk, Borowski (67' Żegnałek) – Grochowski (57' Cetra), Rybicki, Koszela, Belka – Deperasiński, Ślęzak

Pogoń II: Folc – Pałuba, Wojacik, Godlewski (46' Mordaka), Łabęda (46' Marusiak) – Szewczyk, P.Jaroń (60' Dziewulski), Gwardiak, Brudziński (74' Misiak) – Przybylski, Trojanowski

Żółte kartki: Lewandowski, Żegnałek, Grochowski (Piaseczno II) – Pałuba, Wojacik (Pogoń II)

Czerwona kartka: 63' Lewandowski (Piaseczno II – za dwie żółte)

70 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page