top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

BRAWA DLA ROCZNIKA 2014!


Ogromny sukces rocznika 2014 MKS Piaseczno na ogólnopolskim turnieju w Licheniu Starym. Zapraszamy do przeczytania relacji z zawodów.

 

W miniony weekend (04-06.03.2022) rocznik 2014 akademii MKS Piaseczno prowadzony przez trenera Karola Kocyka zajął znakomite 2. miejsce na turnieju w Licheniu, pokonując miedzy innymi: ŁKS Łódź, Kotwicę Kołobrzeg czy Barca Academy. W turnieju wzięło udział 18 zespołów z całej Polski. W wielkim finale drużyna ustąpiła dopiero w rzutach karnych Ursusowi Warszawa, ale o tym w szerszej relacji poniżej.


MKS Piaseczno w rundzie eliminacyjnej został przydzielony do grupy B, w której znaleźli się jeszcze: ŁKS Łódź, Ursus Warszawa, Kotwica Kołobrzeg, Pogoń Mogilno, KS Łomianki, FC Lesznowola, Zjednoczeni Września oraz Femgol Lubin. Zawodnicy naszego klubu zaczęli swoje zmagania w turnieju już w piątek w godzinach mocno wieczornych. Poniżej komplet wyników:


MKS Piaseczno – KS ŁOMIANKI 4:3

MKS Piaseczno – Kotwica Kołobrzeg 3:0

MKS Piaseczno – Pogoń Mogilno 11:1

MKS Piaseczno – FC Lesznowola 4:0

MKS Piaseczno – Ursus Warszawa 1:4

MKS Piaseczno – Zjednoczeni Września 6:1

MKS Piaseczno – ŁKS Łódź 6:2

MKS Piaseczno – Femgol Lubin 3:4


W fazie zasadniczej nasza drużyna zajęła 2. miejsce z 18 punktami na koncie i bilansem goli 38:15, awansując do niedzielnych finałów grupy złotej.


W fazie grupowej zawodnicy z Piaseczna trafili na Barca Academy, Talent Białystok, a także Femgol Lubin. W pierwszym spotkaniu finałów chłopcy, pomimo iż był to ich pierwszy tak duży turniej, pewnie pokonali Barca Academy 3:1. W drugim meczu z niezwykle mocnym fizycznie Talentem Białystok nasi chłopcy zagrali po profesorsku i zwyciężyli 3:1. W ostatnim starciu pewni już awansu do wielkiego finału zrewanżowali się starszym dziewczynom z Femgol Lubin 4:2.


W wielkim finale przeciwnikiem MKS Piaseczno został grupowy rywal z rundy zasadniczej – Ursus Warszawa, który w 11 spotkaniach odniósł komplet zwycięstw. Spotkanie finałowe z dobrze znaną już ekipą zaczęło się dla zespołu Piaseczna najgorzej, jak tylko mogło, po prostych błędach i bardzo skutecznej grze zespołu z Warszawy wynik na tablicy świetlnej wynosił 0:2. Sygnał do ataku i wiara we własne umiejętności przyniosły zamierzony efekt i po 2 bramkach Nikodema Adamczuka udaje się doprowadzić do remisu. Piaseczno, grając na fali, tworzy kolejne znakomite sytuacje, które niestety nie są wykorzystane. Stare piłkarskie powiedzenie mówi, że „niewykorzystane sytuacje się mszczą” i chwilę później w kolejnej wzorowej kontrze zawodnicy „Traktorków” wychodzą na prowadzenie 3:2.


Zawodnicy Piaseczna rzucają się do odrabiania strat, ale i tym razem młodzi piłkarze ze stolicy znakomicie się bronią i wyprowadzają kolejną zabójcza kontrę, po której prowadzą już 2 golami. Kiedy na tablicy świetlnej zostały 2 minuty, MKS po sprytnej akcji i przytomnym uderzeniu ze szpica Franciszka Olbrysia zmniejsza straty, zaś MKS przegrywa już tylko jedną bramką. Trener Karol Kocyk zarządza frontalny atak i wysoki pressing na połowie przeciwnika, ale niezwykle doświadczona w turniejowych bojach drużyna Ursusa świetnie radzi się sobie w tej sytuacji i na 40 sekund przed końcem wyprowadza swojego napastnika na pozycję sam na sam – rozpaczliwa obrona jednego z obrońców MKS sprawia, że zostaje podyktowany rzut karny dla Ursusa. W tym czasie na polecenie trenera MKS zmienia Juliana Mruka na nominalnego obrońcę w tym turnieju Antka Okrzejskiego, a ten dokonuje cudu i tylko w sobie znany sposób zatrzymuje piłkę na raty na linii bramkowej. Ta sytuacja zaskoczyła zawodników z Ursusa, a dodała wiatru w żagle reprezentantom Piaseczna. Następna akcja to popis jeszcze bardzo młodych zawodników MKS-u – po kilku podaniach piłka trafia do Frania Olbrysia, który ogrywając obrońcę, znajduje się tuż przed bramką Ursusa i markując strzał, oddaje piłkę do jeszcze lepiej ustawionego Nikodema, a ten z zimną krwią w ostatniej sekundzie spotkania pakuje piłkę do pustej bramki.


Mecz zakończył się remisem 4:4, więc o zwycięstwie zadecydowały karne, w których minimalnie lepsi okazali się zawodnicy ze stolicy, zwyciężając 3:2.


Po turnieju Organizatorzy wybrali Antoniego Okrzejskiego do drużyny gwiazd.


Rocznik 2014 wystąpił w składzie:

Julian Mruk, Ksawery Pietrasiak, Jan Stefaniak, Jakub Szpala, Igor Gruchała – podopieczni trenera Karola Kocyka trenujący w roczniku 2014


Antoni Okrzejski, Aleksander Wrotek, Oskar Szlacheta, Nikodem Adamczuk, Franciszek Olbryś – zawodnicy trenujący w roczniku 2013 trenera Emila Wrażenia


Wspaniała gra i wielkie emocje. Brawa dla zawodników, trenerów, rodziców a także organizatorów turnieju za wspaniałe warunki oraz świetnie zorganizowany turniej. Czekamy na więcej…

583 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page