top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

BRUTALNY KONIEC PUCHAROWEJ PRZYGODY


Na ćwierćfinale zakończyli udział w Okręgowym Pucharze Polski zawodnicy MKS-u Piaseczno. Drużyna, która przeszła dwie rundy rozgrywek, grając niemal wyłącznie nastolatkami, tym razem musiała uznać wyższość Victorii Sulejówek (0-5).

 

Początek środowego (16 października) spotkania wyglądał obiecująco. W pierwszym kwadransie biało-niebiescy stworzyli sobie dwie okazje, które mogły zakończyć się golem. W 10. minucie Karol Belka zagrał ze skrzydła do Patryka Dąbkowskiego, ale obrońca MKS-u uderzył niemal w środek bramki, wprost w dobrze ustawionego Damiana Krzyżewskiego, a cztery minuty później, po wybitym przez golkipera Victorii dośrodkowaniu Dąbkowskiego, futbolówka trafiła na dwunasty metr wprost pod nogi Aleksandra Wiśniewskiego, który uderzył nad poprzeczką.

Gospodarze szybko pozbierali się po tych sygnałach ostrzegawczych i z minuty na minutę coraz bardziej przejmowali inicjatywę. Co prawda groźny strzał Bartłomieja Szulima przeszedł obok długiego słupka, a w kolejnych akcjach zawodnicy z Sulejówka albo nieznacznie pudłowali (jak np. po główce w 27. minucie), albo ich strzały padały łupem Jakuba Trojanowskiego, ale piaseczyńska defensywa w końcu skapitulowała i na przerwę Victoria schodziła z dwubramkowym prowadzeniem. W 39. minucie Trojanowski obronił co prawda techniczne uderzenie gospodarzy pod prawe okienko, ale Kacper Jarosz dobił z bliska na 1-0, zaś w ostatniej akcji pierwszej połowy Bartłomiej Szulim – już niemal upadając – zdołał jeszcze kopnąć piłkę obok naszego golkipera, trafiając na 2-0.

W drugiej połowie zawodnicy z Sulejówka strzelili jeszcze trzy gole. W 59. minucie Rafał Dębski dostał podanie na prawą stronę pola karnego i płaskim uderzeniem między nogami Jakuba Trojanowskiego trafił od lewego słupka na 3-0, w 78. minucie, po prostopadłym podaniu do jednego z zawodników Victorii, wracający za akcją Marcin Grunt trącił futbolówkę tak niefortunnie, że skierował ją do własnej siatki, a kilkadziesiąt sekund później, po dograniu z prawego skrzydła, Wiktor Nozderka uderzeniem z pierwszej piłki ustalił wynik meczu na 5-0.

MKS mógł pokusić się o honorowego gola, ale Dylan Cetra, który po świetnym prostopadłym podaniu znalazł się w dogodnej okazji, nie zdołał pokonać golkipera z Sulejówka.

Piaseczno odpadło z rozgrywek, ale naszym zawodnikom i tak należą się ogromne słowa uznania. Drużyna, w której grali w większości niepełnoletni piłkarze, potrafiła przejść dwie rundy Pucharu, eliminując ekipy Mazura Karczew i Legionovii II Legionowo. Doświadczenie, wyniesione z tych spotkań, na pewno zaprocentuje w przyszłości.

16 października 2019

Okręgowy Puchar Polski – 1/4 finału

Victoria Sulejówek 5 – 0 MKS Piaseczno

Bramki: 39’ Jarosz, 45’ Szulim, 59’ Dębski, 78’ Grunt (sam.), 79’ Nozderka

Skład: Trojanowski – Dąbkowski (56’ Niedziela), Grunt, Jaszczak, Olesiejuk – Dobies, Mata (78’ Matejek) – Belka (56’ Cieślak), Cetra, Wiśniewski (56’ Soboń) – Pułkownik (65’ Młoźniak)

Żółte kartki: Minchberg (Victoria) – Jaszczak (Piaseczno)

390 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page