top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

DERBY DLA PIASECZNA!


Nie było niespodzianki w Lidze Okręgowej. MKS II Piaseczno pokonał w niedzielnych (4 listopada) derbach KS Konstancin 4-0.

 

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem niezbyt porywającej gry, a zawodnicy obu drużyn walczyli głównie w środkowej strefie boiska. Ekipa Bartosza Kobzy miała co prawda jedną nieźle zapowiadającą się sytuację (w 6. minucie, po dośrodkowaniu Karola Belki, Konrad Deperasiński uderzył z woleja obok słupka), a ambitnie grający mimo ostatniego miejsca w tabeli goście postraszyli MKS II dwoma akcjami, w których za pierwszym razem Radek Wąszewski wyprzedził napastnika Konstancina, a za drugim razem przyjezdni uderzyli obok długiego słupka, ale nie były to okazje z gatunku stuprocentowych.

Po zmianie stron gra zaczęła się układać po myśli Piaseczna. W 54. minucie, po drobnym zamieszaniu w polu karnym rywali, piłka trafiła do Karola Belki, który mocnym uderzeniem po rękawicy Marcina Rosłonka dał gospodarzom prowadzenie.

Dwie minuty później szeregi Konstancina uszczuplił Artur Anusik, który został wyrzucony z boiska za niesportowe zachowanie. Jak powiedział po spotkaniu jeden z sędziów, zawodnik KS-u miał proponować arbitrowi... „solówkę”.

Grający w dziesiątkę goście nie tylko dość długo bronili się przed naporem Piaseczna, ale i potrafili postraszyć ekipę Bartosza Kobzy wypadami pod pole karne gospodarzy. W 65. minucie bliski strzelenia gola był wprowadzony po przerwie Hubert Skrzypek, który trącił piłkę obok wychodzącego z bramki Radosława Wąszewskiego, ale futbolówka przeszła również obok długiego słupka.

Minutę później, po szybko wyprowadzonej przez Konrada Deperasińskiego kontrze, doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia zmarnował Moatasem Aziz, który – zamiast odegrać do wychodzącego na czystą pozycję partnera – próbował indywidualnej akcji i ostatecznie stracił piłkę.

Drogi do siatki MKS II nie umiał również znaleźć w 69. (niecelne uderzenie Deperasińskiego z lewej strony pola karnego) i – zwłaszcza – w 73. minucie, gdy po świetnym wejściu „Depka” z prawego skrzydła Karol Belka i Adrian Szewczyk wzajemnie przeszkadzali sobie w wykończeniu akcji.

Piaseczno dobiło Konstancin dopiero w ostatnich 11 minutach. Najpierw, po szybkiej kontrze gospodarzy, Karol Belka zszedł z lewej strony do środka, popatrzył, jak ustawiony jest bramkarz, a następnie mierzonym, technicznym strzałem trafił przy prawym słupku na 2-0, w 89. minucie, po bardzo dobrym krzyżowym podaniu Sebastiana Dziewańskiego, Konrad Deperasiński wygrał „przebitkę” z defensorem gości i pewnym uderzeniem podwyższył na 3-0, a kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik wykorzystał znakomite zagranie Adriana Szewczyka za plecy obrońców i po profesorsku wykończył ten atak strzałem przy lewym słupku.

Po 14 kolejkach MKS II Piaseczno ma na koncie 16 punktów i plasuje się na 11. miejscu w tabeli. Do ósmego Milanu Milanówek biało-niebiescy tracą zaledwie 3 „oczka”, ale dół tabeli jest tak spłaszczony, że równocześnie ekipa Kobzy ma tylko 3 punkty przewagi nad przedostatnią Przyszłością Włochy.

Następny mecz Piaseczno rozegra w sobotę (10 listopada) o godzinie 11.00. Przeciwnikiem MKS-u II w wyjazdowym starciu będzie siódmy w tabeli Grom Warszawa.

4 listopada 2018

Liga Okręgowa – 14. kolejka

MKS II Piaseczno 4 – 0 KS Konstancin

Bramki: 54', 79' Belka, 89', 90' Deperasiński

Piaseczno II: Wąszewski – Szymański (85' Dziewański), Bogacki, Rybiński (83' Kurant), Dudek – Kaczmarski (75' Grochowski), Borowski (86' Żegnałek), Szewczyk, Belka (86' Cieślak) – Deperasiński, Aziz (79' Sujak)

Konstancin: Rosłonek – Trzewik (70' Chmielewski), Olesiński (70' Mikołajczak), Salikhov, Biernacki – Witek, Anusik, Barcikowski, Grzelka (89' Tkaczyk) – Wesołowski (79' Zieliński), Ciesielski (57' Skrzypek)

Żółte kartki: Barcikowski, Grzelka, Zieliński (Konstancin)

Czerwona kartka: 56' Anusik (Konstancin – za niesportowe zachowanie)

301 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page