top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

DWA KROKI DO UTRZYMANIA


MKS II Piaseczno odniósł arcyważne zwycięstwo w sobotnim (1 czerwca) meczu 28. kolejki okręgówki. Podopieczni trenera Bartosza Kobzy podtrzymali swoje nadzieje na utrzymanie, wygrywając 1-0 z drugą drużyną Ursusa. Na dwie kolejki przed końcem biało-niebiescy tracą dwa punkty do 11. miejsca w tabeli, które niezależnie od okoliczności powinno dawać utrzymanie w lidze.

 

Początek spotkania należał do gości, którzy w ciągu 20 minut stworzyli sobie trzy groźne okazje, mogące zakończyć się golem. W 16. minucie, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, jeden z zawodników „Traktorków” uderzał mocno w światło bramki, ale najpierw dobrą interwencją popisał się Konrad Drązikowski, a następnie golkipera MKS-u II świetnie zaasekurował Damian Szymański, który wybił piłkę spod nóg szykującego się już do dobitki rywala.

Kilkadziesiąt sekund później, tym razem po wrzutce z lewego skrzydła, przed szansą na otworzenie wyniku stanął Kamil Gilewski, ale strzał zawodnika gości był zbyt lekki, by mógł zaskoczyć „Drązika”. Gola nie przyniósł przyjezdnym także rzut rożny, po którym jeden z zawodników główkował nad poprzeczką.

Gospodarze odgryźli się w 20. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i błędzie jednego z defensorów Ursusa II w doskonałej sytuacji znalazł się Mateusz Jaroszewski. Niestety, popularny „Jari” trafił wprost w dobrze ustawionego bramkarza. Sześć minut później golkiperowi „Traktorków” pomógł natomiast jeden z defensorów, który wybił piłkę spod nóg szarżującego Dominika Zielińskiego.

W 28. minucie kolejną dobrą okazję mieli przyjezdni. Tym razem na uderzenie przy lewym słupku zdecydował się Mateusz Ostrowski, ale Konrad Drązikowski zachował czujność, odbijając piłkę na rzut rożny.

Jedyny gol spotkania padł w 35. minucie. Mateusz Jaroszewski przedarł się lewą stroną w pole karne i zagrał płasko na 5. metr, a Dominik Zieliński poszedł agresywnie na piłkę i wślizgiem wpakował ją do siatki.

W drugiej połowie MKS II, mający korzystny wynik, starał się przede wszystkim uważnie grać w obronie, a swoich szans próbował w kontratakach. Ekipie Bartosza Kobzy w kilku sytuacjach zabrakło jednak albo ostatniego podania, albo szybszej decyzji o oddaniu strzału.


Dużo lepsze okazje mieli za to stołeczni, ale w 84. i 89. minucie znakomitymi interwencjami popisywał się Drązikowski. Na pochwałę zasługuje jednak cała drużyna, ponieważ wszyscy zawodnicy pokazali tego dnia ogromne serce do walki. Do utrzymania w okręgówce pozostały jeszcze tylko dwa kroki. Pierwszy – już w najbliższą sobotę (8 czerwca), w wyjazdowym spotkaniu z KS-em Konstancin. Początek o godzinie 11.00. Zapraszamy!

1 czerwca 2019

Liga Okręgowa – 28. kolejka

MKS II Piaseczno 1 – 0 KS II Ursus

Bramka: 35’ Zieliński

Skład: Drązikowski – Niciporuk, Lewandowski, Bogacki, Szymański – Salichow, Koszela – Belka (46’ Kaczmarski), Wiśniewski (81’ Rybicki), Jaroszewski (80’ Dudek) – Zieliński (65’ Deperasiński)

Żółta kartka: Dikof (Ursus II)

127 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page