top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

KOKOT W BRANDENBURGU


Bazyli Kokot po zaledwie kilku miesiącach gry w biało-niebieskich barwach żegna się z Piasecznem. Środkowy obrońca zamienił w zimowym okienku transferowym MKS na Brandenburger SC Sued 05, grający w niemieckiej Fussball-Oberlidze Nordost (5. poziom rozgrywkowy).

 

23-letni Kokot trafił do Piaseczna z Polonii Warszawa, w której w trakcie kilkuletniego pobytu zaliczył między innymi 19 spotkań na poziomie II ligi.

- Gdy przychodziłem do MKS-u, rozmawiałem z prezesem i mówiłem wprost, że prawdopodobnie będę chciał odejść z klubu już w zimę. Nawiązałem współpracę z osobą, która pomaga przy takich transferach i początkowo w grę miała wchodzić Hiszpania, ale plany nieco się zmieniły i wylądowałem w Niemczech – powiedział popularny „Bazyl”, dodając, że za naszą zachodnią granicą będzie mógł skupić się jedynie na grze w piłkę, nie będzie musiał podejmować dodatkowej pracy.

Doświadczenie Kokota, wyniesione z wyższych klas rozgrywkowych w Polsce, na pewno przyda się jego nowej drużynie. Brandenburger SC Sued 05 po szesnastu kolejkach znajduje się w strefie spadkowej, mając na koncie zaledwie 12 punktów. Bolączką ekipy ze stadionu Werner-Seelenbinder-Sportplatz jest właśnie dziurawa defensywa. Póki co jedynie 1.FC Lok Stendal i Malchower SV straciły w lidze więcej bramek...

185 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


bottom of page