top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

KOLEJNY SPARING NA PLUS


Trzecie zwycięstwo w serii zimowych sparingów odnieśli zawodnicy MKS-u Piaseczno. Podopieczni trenera Arkadiusza Modrzejewskiego pokonali w sobotę (22 lutego) siódmą drużynę północnej grupy IV ligi, Ząbkovię Ząbki, 3-1.

 

Pierwszą groźną akcję stworzyli w tym meczu przyjezdni. W 7. minucie, po nieco zbyt krótkim dośrodkowaniu Tomasza Dolińskiego z rzutu wolnego, ząbkowianie ruszyli z szybką kontrą 2 na 2, ale napastnik gości po podaniu z prawej strony pola karnego uderzył nad bramką.


Zawodnicy MKS-u odpowiedzieli w 24. minucie. Po składnej akcji biało-niebieskich podanie Patryka Dąbkowskiego spod linii końcowej wykorzystał zamykający akcję Michał Suchanek, który uderzeniem „do pustaka” trafił na 1-0.


Ząbkovia mogła jeszcze przed przerwą nie tylko wyrównać, ale i wyjść na prowadzenie. Zawodnicy gości dwukrotnie groźnie uderzali z lewej strony pola karnego, ale raz piłka po ich strzale przeszła tuż obok długiego słupka, a raz świetnie interweniował Jakub Trojanowski, który wyciągnął się jak struna i zdołał strącić futbolówkę na rzut rożny.


Druga połowa przypominała pierwsze 45 minut. Rozpoczęła się ona od kolejnej groźnej sytuacji biało-czerwono-granatowych (po dośrodkowaniu z lewego skrzydła jeden ze snajperów skiksował, nieczysto uderzając głową), ale do siatki trafili piłkarze MKS-u. Po wrzutce z prawej strony boiska Maksymilian Vogtman nie trafił co prawda w piłkę, ale jeden z obrońców z Ząbek faulował zamykającego akcję testowanego gracza Piaseczna i sędzia wskazał na „wapno”. Z rzutu karnego pewnie uderzył Łukasz Krupnik i gospodarze prowadzili już 2-0.


Sześć minut później prawy obrońca biało-niebieskich podwyższył na 3-0, po raz drugi w tym spotkaniu wykorzystując „jedenastkę”, podyktowaną tym razem za zagranie ręką. Tuż przed końcem meczu Ząbkovia odpowiedziała trafieniem honorowym, a kapitalnym uderzeniem pod lewe okienko popisał się Bartosz Wiśniewski.


W najbliższą sobotę (29 lutego) podopieczni trenera Arkadiusza Modrzejewskiego rozegrają jedyny tej zimy wyjazdowy mecz sparingowy. O godzinie 11.00 nasz zespół zagra w Radomiu z trzecioligową Bronią.


22 lutego 2020

MKS Piaseczno 3 – 1 Ząbkovia Ząbki

Bramki: 24’ Suchanek, 80’(k), 86’(k) Krupnik – 89’ Wiśniewski

Skład: Trojanowski (46’ Marcinkowski) – Dąbkowski (46’ Krupnik), Jaszczak (46’ Janowski), Majewski, Gromek (62’ Ziemnicki) – Matulka (81’ Bogdan), Wojtkielewicz (46’ Cetra), Doliński (78’ Osiński), Suchanek (68’ testowany) – Obłuski (46’ Orłowski), testowany (46’ Vogtman)

493 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page