top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

KURSOKONFERENCJA W PIASECZNIE


W piątek (3 maja) na stadionie w Piasecznie odbyła się kursokonferencja Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Prelegentami byli: Robert Podoliński (były trener Cracovii i Podbeskidzia Bielsko-Biała), Andrzej Rudy (były piłkarz 1.FC Koeln i Ajaksu Amsterdam) oraz Dariusz Wosz, legenda VfL Bochum i 17-krotny reprezentant Niemiec.

 

W warsztatach, w których udział wzięło ponad stu trenerów mazowieckich klubów, prelegenci skupili się na przedstawieniu schematów gry na utrzymanie, a także sposobach wyjścia do piłki przy naciskającym obrońcy i nakładania pressingu. W zajęciach aktywnie uczestniczyli młodzi zawodnicy MKS-u Piaseczno, na których Podoliński, Rudy i Wosz demonstrowali omawiane przez siebie ćwiczenia.

Sporo ciepłych słów od byłego piłkarza Ajaksu Amsterdam usłyszał Jarosław Ludwiniak, wiceprezes i szkoleniowiec młodzieży w MKS-ie, którego Andrzej Rudy nazwał... prezydentem klubu.

- Jest bardzo zaangażowany, to człowiek z pasją, a o piłce nożnej można z nim rozmawiać godzinami. Byłem zafascynowany. Z takimi ludźmi można pracować, na takich ludziach można budować klub – powiedział 16-krotny reprezentant Polski.

Miejmy nadzieję, że wiedza, którą nasi zawodnicy i trenerzy wynieśli z kursokonferencji, przyczyni się do jeszcze szybszego rozwoju piaseczyńskiego futbolu.

554 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page