top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

MARCOVIA ROZBITA, GOL 15-LATKA


MKS Piaseczno pokonał 5-1 wicelidera ligi okręgowej, Marcovię Marki, w drugim z serii zimowych sparingów przed rundą wiosenną sezonu 2019/2020. Jedną z bramek dla biało-niebieskich zdobył 15-letni skrzydłowy Oliwier Osiński, który coraz śmielej puka do kadry pierwszego zespołu.

 

W sobotnim (1 lutego) spotkaniu podopieczni trenera Arkadiusza Modrzejewskiego zamienili na gola już pierwszą groźniejszą akcję. W 13. minucie jeden z testowanych zawodników posłał krzyżowe podanie do sprowadzonego z drugoligowego Znicza Pruszków Michała Suchanka, a wychowanek warszawskiej Legii wykorzystał sytuację sam na sam, pokonując golkipera przyjezdnych techniczną „wcinką”.

Siedem minut później Marcovia była bliska wyrównania. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła na długi słupek, jeden z zawodników gości złożył się do efektownego woleja, ale jego uderzenie świetnie wybronił Jakub Trojanowski, zaś przed dobitką uchronił nasz zespół Patryk Dąbkowski, który ofiarną interwencją przyblokował szykującego się już do strzału napastnika.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się żółto-zielonych w 23. minucie. Testowany pomocnik dostał podanie z prawej strony boiska w pole karne, odwrócił się z piłką i spod linii końcowej wycofał na dziesiąty metr do Oliwiera Osińskiego, 15-letniego juniora MKS-u, który pewnym uderzeniem trafił na 2-0.

Przyjezdni nie zamierzali się jednak poddawać i już kilkadziesiąt sekund później mogli zdobyć kontaktową bramkę. Napastnik Marcovii nie wykorzystał jednak bardzo dobrego dośrodkowania z prawej strony boiska, główkując tuż obok lewego słupka.

W 35. minucie po raz drugi w tym meczu do siatki ekipy z Marek trafił Oliwier Osiński, który mocnym uderzeniem z pierwszej piłki efektownie zamknął dośrodkowanie Michała Suchanka z lewego skrzydła, ale tym razem sędzia nie uznał gola, odgwizdując spalonego.

Tuż przed końcem pierwszej połowy dwie dobre okazje miał jeszcze Dylan Cetra, ale najpierw główkę młodego pomocnika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony boiska wybił sprzed linii jeden z defensorów Marcovii, a chwilę później, po efektownym rajdzie przez pół boiska, urodzony w Paryżu zawodnik uderzył minimalnie obok bramki.

W doliczonym czasie gry na 3-0 mógł jeszcze podwyższyć Michał Suchanek, ale tym razem piłka po jego strzale zatrzymała się na krótkim słupku bramki żółto-zielonych.

Na trzeciego gola nie trzeba jednak było długo czekać. Sześć minut po zmianie stron próbowany na lewej obronie Marek Pawłowski dośrodkował do Zbyszka Obłuskiego, a napastnik MKS-u trącił piłkę obok wychodzącego golkipera tak, że ta wturlała się do siatki przy lewym słupku.

W 53. minucie honorowe trafienie zaliczyli zawodnicy wicelidera okręgówki. Adam Jaszczak faulował w polu karnym jednego z piłkarzy gości, a „jedenastkę” zamienił na gola... Damian Pracki, były zawodnik naszego klubu, który rundę wiosenną spędzi w Markach na zasadzie wypożyczenia z warszawskiego Hutnika.

Sześć minut później ekipa trenera Arkadiusza Modrzejewskiego ponownie prowadziła trzema golami. Zbigniew Obłuski zagrał prostopadle do wychodzącego na czystą pozycję Kamila Matulki, a ten... sprytnie przepuścił piłkę, kompletnie zaskakując obrońców i bramkarza przyjezdnych, dzięki czemu z podania „Zbynka” zrobił się strzał na 4-1.

Ozdobą meczu była jednak akcja z 78. minuty, zakończona trafieniem MKS-u na 5-1. Robert Majewski podłączył się do akcji ofensywnej, zagrał do Łukasza Krupnika, prawy obrońca biało-niebieskich odegrał do Kamila Matulki, a ten znakomicie przepuścił futbolówkę między nogami do „Mai”, który mocnym strzałem czubkiem buta trafił przy lewym słupku, ustalając wynik sparingu.

Tuż przed końcem spotkania hat-tricka mógł jeszcze skompletować Zbyszek Obłuski, ale po zagraniu od „Matula” napastnik Piaseczna uderzył z lewej strony w długi słupek bramki Marcovii...

W najbliższą sobotę (8 lutego) ekipę MKS-u czeka kolejny sparing. Tym razem rywalem podopiecznych Arkadiusza Modrzejewskiego będzie Drukarz Warszawa, lider północnej grupy IV ligi. Spotkanie odbędzie się w Piasecznie o godzinie 11.00.

1 lutego 2020

MKS Piaseczno 5 – 1 Marcovia Marki

Bramki: 13’ Suchanek, 23’ Osiński, 51’, 59’ Obłuski, 78’ Majewski – 53’ (k) Pracki

Skład: Trojanowski (46’ Kucharski) – Bogdan (46’ Krupnik), Dąbkowski (46’ Jaszczak), Janowski (46’ Majewski), testowany (46’ Pawłowski) – testowany (46’ Matulka), Cetra (46’ Pietrzak), Doliński (46’ Dobies), Suchanek (46’ testowany) – Osiński (46’ Orłowski), testowany (46’ Obłuski)

850 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page