top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

MKS II 2007 IDZIE PO AWANS


Czwarte zwycięstwo w piątym meczu rundy wiosennej odnieśli zawodnicy MKS-u II Piaseczno, grający w IV Okręgowej Lidze Młodzików (rocznik 2007). Podopieczni trenera Karola Kocyka pokonali w niedzielę (12 maja) 4-2 Jeziorkę Prażmów, prowadzoną przez byłego zawodnika naszego klubu, Przemysława Kuklewskiego.

 

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Co prawda w 11. minucie, po sprytnym zagraniu Mateusza Pająka z rzutu wolnego, który – choć odległość pozwalała na oddanie strzału – podał płasko obok muru do wychodzącego na pozycję Maksymiliana Tochmana, który jednak uderzył tylko w poprzeczkę prażmowskiej bramki.

Trzy minuty później MKS II objął już prowadzenie. Do rzutu wolnego, podyktowanego w podobnym miejscu, znów podszedł Pająk, ale tym razem zdecydował się na mocny strzał, po którym piłka odbiła się jeszcze od nogi jednego z defensorów Jeziorki i wpadła do siatki, kompletnie zaskakując bramkarza.

Dziesięć minut później ponownie w roli głównej wystąpił Mateusz Pająk. Rosły zawodnik biało-niebieskich popisał się kapitalnym długim podaniem pod pole karne gości, a Szymon Berko-Haas najpierw wyprzedził wychodzącego na przedpole bramkarza gości, minął go i pewnym strzałem do „pustaka” podwyższył na 2-0.

Jeszcze przed przerwą MKS II miał doskonałą okazję do zdobycia trzeciej bramki. W 28. minucie golkiper Jeziorki zdołał jednak odbić potężne uderzenie Jakuba Cieślaka z dystansu, zaś próbujący dobijać Tochman dwukrotnie obił prawy słupek prażmowskiej bramki...

Druga połowa również rozpoczęła się od mocnego akcentu gospodarzy. W 35. minucie, po dobrym wejściu Jakuba Dubińskiego prawą stroną boiska, jeden z obrońców przyjezdnych wybił piłkę na przedpole, ale ta trafiła wprost pod nogi Nikodema Dąbrowskiego, który pewnym uderzeniem przy lewym słupku podwyższył na 3-0.

Wysokie prowadzenie uśpiło nieco naszą drużynę, ponieważ niespełna dziesięć minut później Jeziorka zdołała strzelić gola. Przepięknym strzałem popisał się Przybytniak, który pokonał bramkarza Piaseczna efektownym wolejem przy prawym słupku.

MKS II nie pozwolił jednak rywalom na złapanie wiatru w żagle. Już kilkadziesiąt sekund później młodzi zawodnicy z Piaseczna ponownie prowadzili trzema golami. W 45. minucie Szymon Prewo zagrał z prawego skrzydła na dalszy słupek, a zamykający akcję Maksymilian Tochman dołożył jedynie nogą, trafiając na 4-1.

W końcówce spotkania Jeziorce udało się jednak po raz drugi wykorzystać moment rozprężenia w naszej ekipie. W 57. minucie, po aucie z lewej strony boiska, jeden z zawodników z Prażmowa zagrał na dalszy słupek do pozostawionego bez opieki Chorosia, który mocnym strzałem w lewy róg dał przyjezdnym drugiego gola.

Kolejne spotkanie druga drużyna rocznika 2007 rozegra już w niedzielę (19 maja). Przeciwnikiem biało-niebieskich w wyjazdowych derbach będzie ekipa Sparty Jazgarzew. Mecz w Wólce Kozodawskiej o godzinie 13.30.

12 maja 2019

IV Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2007) – 5. kolejka

MKS II Piaseczno 4 – 2 Jeziorka Prażmów

Bramki: 14’ Pająk, 24’ Berko-Haas, 35’ Dąbrowski, 45’ Tochman – 43’ Przybytniak, 57’ Choroś

Skład: Horabik – Minkiewicz, Berko-Haas, Żondełek, Turczyn, Dąbrowski, Cieślak, Tochman, Jarząbek

Ponadto zagrali: Kowalewski, Pająk, Dubiński, Prewo, Jankiewicz, Mickiewicz

191 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page