top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

MKS WALCZYŁ DO KOŃCA, WICELIDER POKONANY


Piłkarze MKS-u Piaseczno zrewanżowali się Victorii Sulejówek za wysoką porażkę z rundy jesiennej. W sobotnim (24 kwietnia) spotkaniu 19. kolejki Biało-Niebiescy wygrali na wyjeździe z wiceliderem IV ligi 3-2.

 

Pierwszą groźną okazję w tym meczu stworzyli sobie gospodarze, którzy już w 4. minucie przedarli się w pole karne Piaseczna. Na szczęście dla MKS-u, Jakub Stefaniak przytomnie wyszedł z bramki, ubiegając szykującego się do strzału zawodnika Victorii.

Podopieczni trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego odpowiedzieli trzy minuty później. Adrian Dobies przejął piłkę po wysokim pressingu naszego zespołu, zagrał w pole karne do Konrada Wojtkielewicza, ale płaskie uderzenie popularnego „Żaby” przeszło obok długiego słupka ekipy z Sulejówka.

W 16. minucie drużyna trenera Łukasza Ryczkowskiego ponownie miała doskonałą okazję do otworzenia wyniku. Gospodarze zagrali na lewą stronę do bardzo szybkiego Ernesta Słupskiego, który wpadł w pole karne, ale ponownie zatrzymał się na Jakubie Stefaniaku, który odbił nogą uderzenie rywala.

Niestety, cztery minuty później Victorii udało się już wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i drobnym zamieszaniu w polu karnym Piaseczna, piłka trafiła na prawą stronę do Ernesta Słupskiego, który z bliska trafił na 1-0.

Piaseczno zdołało wyrównać jeszcze przed przerwą. W 39. minucie Michał Suchanek dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne gospodarzy, a Konrad Rudnicki precyzyjną główką trafił przy lewym słupku na 1-1.

Po zmianie stron Biało-Niebiescy złapali odpowiedni rytm i to oni wyszli na prowadzenie. Co prawda w 50. minucie Michał Suchanek nie wykorzystał świetnego podania od Konrada Rudnickiego, ponieważ jego strzał z prawej strony pola karnego zdołał zablokować Maksymilian Minchberg, ale już kilkadziesiąt sekund później piłkarze MKS-u trafili do siatki rywali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony boiska futbolówka przeszła do zamykającego akcję Adriana Dobiesa, a młody pomocnik Piaseczna uderzył w długi róg tak, że piłka odbiła się jeszcze od brzucha stojącego przy słupku defensora Victorii i wpadła do siatki.

Ekipa trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego cieszyła się z prowadzenia niespełna kwadrans. W 64. minucie, gdy piłka po dośrodkowaniu Sulejówka z rzutu wolnego wychodziła już na aut bramkowy, Kamil Ziemnicki zahaczył w rogu „szesnastki” jednego z zawodników gospodarzy, za co arbiter podyktował rzut karny, zamieniony na gola przez Bartłomieja Szulima.

W końcówce spotkania obie drużyny miały jeszcze po jednej świetnej okazji na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. W 82. minucie uderzenie jednego z zawodników Victorii z lewej strony pola karnego obronił nogą Jakub Stefaniak, a już w doliczonym czasie gry to Piaseczno zadało decydujący cios. Kamil Ziemnicki błyskawicznym wznowieniem piłki z autu zagrał do Konrada Rudnickiego, a napastnik Piaseczna znakomicie wypuścił Szymona Wiejaka, który w doskonałej sytuacji minął bramkarza zejściem do lewej strony i pewnym strzałem trafił na 2-3.

Tuż przed końcowym gwizdkiem doszło do jeszcze do małej szarpaniny na boisku, którą paru zawodników przypłaciło żółtymi kartkami. Dla Konrada Śliwki z Victorii było to jednak już drugie upomnienie, co oznaczało dla niego przedwczesne zejście do szatni. W ostatnich sekundach MKS umiejętnie się bronił, starając się utrzymywać piłkę na połowie rywala i ostatecznie dowiózł korzystny wynik do końca spotkania.

Kolejny mecz Biało-Niebiescy rozegrają już za tydzień, 1 maja, na stadionie w Piasecznie. Przeciwnikiem będzie czerwona latarnia rozgrywek, Ożarowianka Ożarów Mazowiecki. Początek spotkania o godzinie 11.00. Mecz odbędzie się oczywiście bez udziału publiczności.

24 kwietnia 2021

IV liga – 19. kolejka

Victoria Sulejówek 2 – 3 MKS Piaseczno

Bramki: 20’ Słupski, 64’ (k) Szulim – 39’ Rudnicki, 51’ Dobies, 90+1’ Wiejak

Victoria: Kwiatkowski – Leleno, Marusiak, Jarosz, Minchberg – Szulim, Dźwigała (74’ Cichocki), Pindor, Słupski (81’ Czarnecki) – Wróbel, Śliwka

Piaseczno: Stefaniak – Barwiński, Jaszczak, Janowski, Ziemnicki – Dobies (70’ Hernik), Wojtkielewicz (81’ Szałek) – Matulka, Wiejak, Suchanek (90+4’ Gromek) – Rudnicki (90+3’ Orłowski)

Żółte kartki: trener Ryczkowski, Leleno, Jarosz, Śliwka (Victoria) – Jaszczak, Ziemnicki, Wiejak, Suchanek, Rudnicki (Piaseczno)

Czerwona kartka: 90+2’ Śliwka (Victoria – za dwie żółte)


469 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page