top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

OSIEM MINUT I PO PUCHARZE


Na pierwszym meczu zakończyła się przygoda MKS-u II Piaseczno w tegorocznym Okręgowym Pucharze Polski. Podopieczni trenera Pawła Wojciechowskiego przegrali we wtorek (13 sierpnia) z Koroną Góra Kalwaria 2-3, tracąc wszystkie gole w ciągu zaledwie ośmiu minut.

 

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy otworzyli wynik już po pierwszej groźniejszej akcji. Maksymilian Niciporuk dograł z prawej strony boiska za linię obrony do Adriana Szewczyka, a pomocnik MKS-u II przyjął piłkę klatką piersiową w stronę pola karnego i uderzeniem lewą nogą trafił obok Dawida Guzińskiego na 1-0.

Podopieczni Pawła Wojciechowskiego cieszyli się z prowadzenia zaledwie kilkadziesiąt sekund. Sprowadzony z Ursusa bramkarz Wojciech Kucharski popełnił fatalny błąd, zbyt długo zwlekając z podaniem, przez co stracił futbolówkę na rzecz byłego zawodnika Piaseczna, Konrada Dombka, który pewnym strzałem w długi róg trafił na 1-1.

Drugi gol dla Korony Góra Kalwaria był jeszcze bardziej kuriozalny. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Karol Guziński skiksował przy próbie uderzenia z woleja, ledwo muskając futbolówkę, ale ponieważ próbujący interweniować Paweł Dudek i Wojciech Kucharski wpadli na siebie w polu bramkowym, piłka wtoczyła się ostatecznie do piaseczyńskiej bramki.

W 15. minucie było już 3-1 dla przyjezdnych. Krystian Dudzicki, kolejny z byłych zawodników MKS-u, dośrodkował z rzutu rożnego z prawej strony boiska w pole karne, a Damian Folwarski, kapitan Korony, wygrał pojedynek powietrzny z Ireneuszem Pilarskim i mocną główką umieścił piłkę przy prawym słupku.

Biało-niebiescy mogli złapać kontakt jeszcze przed przerwą, ale powracający do naszej drużyny po dłuższej przerwie Mateusz Krupnik nie wykorzystał dośrodkowania Mateusza Bukowskiego z prawego skrzydła i w doskonałej sytuacji uderzył z kilku metrów w bramkarza rywali.

Tuż po przerwie to ekipa trenera Mariusza Szewczyka była bliska podwyższenia prowadzenia. W 48. minucie Łukasz Kaczmarczyk przeciął dośrodkowanie gości, wybijając piłkę na przedpole, a Konrad Dombek efektownym uderzeniem trafił jedynie w poprzeczkę piaseczyńskiej bramki.

W odpowiedzi Patryk Czechowski odebrał futbolówkę wślizgiem w środkowej strefie boiska, Adam Mikołajczak zagrał na lewą stronę boiska do wybiegającego na wolne pole Damiana Szymańskiego, ale piłka po lobie zawodnika MKS-u II przeszła obok lewego słupka.

Drużyna trenera Pawła Wojciechowskiego złapała kontakt w 86. minucie spotkania. Adrian Szewczyk dośrodkował z rzutu rożnego z lewej strony boiska na dalszy słupek, któryś z zawodników zdołał zbić piłkę głową na środek pola karnego, a Wiktor Niemiec złożył się do efektownego woleja i mocnym uderzeniem trafił niemal w środek bramki na 2-3.

Piaseczno rzuciło się resztkami sił do ataku, ale gola nie przyniosła gospodarzom ani wrzutka z lewego skrzydła, zakończona zablokowanym wolejem Patryka Rzeszotka, ani długie podanie do „Rzeszota”, po którego dośrodkowaniu jeden z defensorów przyblokował główkę Adriana Szewczyka.

W końcówce doliczonego czasu gry, gdy gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i posłali niemal wszystkich zawodników do przodu, dwie doskonałe okazje mieli jeszcze piłkarze Korony. W 92. minucie wprowadzony w drugiej połowie bramkarz Kuba Lipski nabił jednego z rywali tak, że piłka nieznacznie minęła lewy słupek piaseczyńskiej bramki, zaś w 95. minucie, po faulu jednego z naszych zawodników na Piotrze Pamrowie (również byłym piłkarzu biało-niebieskich), sędzia podyktował rzut karny. Kuba Lipski wyczuł jednak intencje uderzającego przy prawym słupku Tomasza Folwarskiego i zrehabilitował się za poprzedni błąd, efektownie broniąc „jedenastkę”.

13 sierpnia 2019

Okręgowy Puchar Polski – II runda

MKS II Piaseczno 2 – 3 Korona Góra Kalwaria

Bramki: 5’ Szewczyk, 86’ Niemiec – 7’ Dombek, 9’ K. Guziński, 15’ D. Folwarski

Piaseczno II: Kucharski (51’ Lipski) – Niciporuk, Pilarski (46’ Kaczmarczyk), Jaszczak, Dudek (81’ Piechociński) – Dobies (36’ Mikołajczak), Czechowski (63’ Niemiec) – Bukowski (68’ Rzeszotek), Szewczyk, Szymański – M. Krupnik

Żółte kartki: Kaczmarczyk, Jaszczak, Mikołajczak, Szymański (Piaseczno II) – Biernacki, Antosz (Korona)

444 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page