top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

OSTATNI MECZ DOMOWY NA MINUS


MKS Piaseczno przegrał w sobotę (8 czerwca) ostatni domowy mecz w sezonie 2018/2019. Podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego musieli uznać wyższość Raszyna, który wygrał 3-2.

 

Biało-niebiescy przystąpili do spotkania osłabieni brakiem Mateusza Jaroszewskiego i Michała Koszeli, a tuż przed meczem ze składu wypadł również Maciej Lewandowski, u którego dała znać kontuzja, odniesiona podczas porannego meczu „dwójki” w Oborach.

Starcie z Raszynem rozpoczęło się dość obiecująco, bo już w 4. minucie, po dośrodkowaniu Kamila Ziemnickiego z rzutu rożnego, stojącego w bramce gości Marcina Marcinkowskiego dość mocno postraszył uderzeniem głową Cezary Michalak. Golkiper Raszyna zdołał jednak odbić strzał kapitana MKS-u.

Przyjezdni odpowiedzieli niespełna dziesięć minut później, gdy po błędzie Natana Korzeniewskiego i Kamila Matulki przy wyprowadzaniu akcji jeden z zawodników Raszyna przejął futbolówkę, a Michał Prażuch niezbyt mocnym, ale technicznym strzałem obił prawy słupek piaseczyńskiej bramki.

Kilkanaście minut później ekipa trenera Jacka Romańczuka wyszła na prowadzenie. Po faulu Dylana Cetry z rzutu wolnego z 18 metrów uderzał Piotr Ćwik, a piłka odbiła się po drodze od któregoś ze stojących w murze zawodników Piaseczna i wpadła do siatki tuż przy lewym słupku.

W 60. minucie było już 0-2 dla Raszyna. Bardzo dobre podanie na prawą stronę pola karnego dostał Konrad Perzyna i pewnym uderzeniem obok Radosława Wąszewskiego podwyższył prowadzenie gości.

MKS złapał kontakt w 71. minucie, kiedy to dobre dośrodkowanie Kamila Ziemnickiego z rzutu rożnego wykorzystał Cezary Michalak, który pokonał Marcina Marcinkowskiego mocnym uderzeniem głową, ale nadzieje biało-niebieskich bardzo szybko, bo już trzy minuty później, rozwiał były zawodnik naszego klubu, Artur Sieradzki, który wykończył akcję po fatalnych błędach piłkarzy Piaseczna przy linii bocznej boiska.

Gospodarzy stać było jeszcze tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki. W 89. minucie, po dokładnym dośrodkowaniu Kamila Matulki z prawego skrzydła, Bartosz Orłowski celną główką ustalił wynik na 2-3.

W sobotę (15 czerwca) drużyna MKS-u zakończy sezon wyjazdowym spotkaniem z Oskarem Przysucha. Początek meczu o 17.00. Zapraszamy!

8 czerwca 2019

IV liga – 29. kolejka

MKS Piaseczno 2 – 3 KS Raszyn

Bramki: 71’ Michalak, 89’ Orłowski – 27’ Ćwik, 60’ Perzyna, 74’ Sieradzki

Skład: Wąszewski – Korzeniewski, Michalak, Doliński, Ziemnicki – Matulka, Cetra (46’ A.Dobies), Wojtkielewicz, Aziz (46’ Wiśniewski) – Orłowski, Obłuski

Żółte kartki: Michalak, Cetra (Piaseczno) – Popis, Szkopiński (Raszyn)

Sędziował: Mateusz Trawiński (WS Warszawa)

236 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page