top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

PECHOWA PORAŻKA Z PRZYSZŁOŚCIĄDrugiej porażki w sezonie doznali piłkarze MKS-u II Piaseczno. Po niedzielnym 0-2 z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki, podopieczni trenera Bartosza Kobzy ulegli pechowo Przyszłości Włochy, przegrywając na wyjeździe 2-3. Oba gole dla biało-niebieskich strzelił Karol Belka.

Spotkanie z drużyną, będącą prawdziwą trenerską zmorą Kobzy (nasz szkoleniowiec w wyjazdowych spotkaniach z Przyszłością jeszcze nie wygrał), rozpoczęło się dla Piaseczna wręcz idealnie. Już pierwsza groźniejsza akcja MKS-u II zakończyła się golem. W 3. minucie Konrad Deperasiński znakomicie zastawił się przed polem karnym, a następnie wypuścił prostopadłym podaniem Karola Belkę, który sprytnym strzałem obok wychodzącego z bramki Jakuba Dutkowskiego trafił przy lewym słupku na 0-1.

Po szybko strzelonym golu ekipa Bartosza Kobzy nieco się cofnęła, oddając inicjatywę gospodarzom, ale ci grali dość przewidywalny futbol i – mimo kilku prób – nie byli w stanie poważniej zagrozić MKS-owi II. W 9. minucie, po długim podaniu pod pole karne Piaseczna i niedokładnym zbiciu piłki głową przez Piotra Borowskiego, Bartosz Kowalski uderzał obok bramki, zaś w 19. i 23. minucie, po firmowych w tym meczu akcjach Przyszłości, dośrodkowań z prawego skrzydła nie wykorzystał Mateusz Najder, który raz główkował obok słupka, a raz jego próbę zatrzymał doskonałą interwencją powracający do naszego klubu Janek Błaszczak.

Druga połowa, podobnie jak pierwsze 45 minut, mogła rozpocząć się od gola dla MKS-u II. Krzyżowe podanie Bartłomieja Gołaszewskiego, który tuż przed przerwą wszedł na boisko za kontuzjowanego Adriana Szewczyka, trafiło do nieupilnowanego na lewym skrzydle Karola Belki, ale tym razem płaski strzał naszego skrzydłowego przeszedł tuż obok długiego słupka bramki stołecznych.

Dwie minuty później akcja przeniosła się w pole karne Piaseczna. Po świetnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła i zbiciu piłki głową do Bartosza Kowalskiego, zawodnik Przyszłości znalazł się w idealnej sytuacji, ale kapitalnie między słupkami MKS-u II spisał się Błaszczak, który najpierw w efektowny sposób wybronił uderzenie rywala, a następnie uniemożliwił mu dobitkę, szybciej dopadając do piłki.

Błaszczak błysnął również w 61. minucie, kiedy to po – a jakże – dośrodkowaniu z prawej strony boiska wybronił główkę Mateusza Najdera przy lewym słupku.

W 71. minucie golkiper Piaseczna w końcu skapitulował. Damian Mrozik dostał piłkę na lewej stronie pola karnego i płaskim strzałem w długi róg doprowadził do wyrównania.

Gospodarze cieszyli się z remisu zaledwie kilkadziesiąt sekund. W 73. minucie, po znakomitym wyprowadzeniu piłki przez Dylana Cetrę, 16-letni pomocnik MKS-u II wypuścił prostopadłym podaniem Konstantyna Ślęzaka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Przyszłości. Sprowadzony z Warki Dutkowski obronił co prawda uderzenie byłego napastnika Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, ale odbita przez niego futbolówka trafiła wprost pod nogi Karola Belki, który pewnym uderzeniem przy lewym słupku dał biało-niebieskim ponowne prowadzenie.

Niestety, w końcówce spotkania zawodnicy Piaseczna zaczęli opadać z sił, na co z pewnością miało wpływ bardzo ograniczone pole manewru, jeżeli chodzi o zmiany (Maciej Lewandowski, Ibrahim Kalil Diakite i Adam Gołaszewski mogli zagrać tylko po połówce, ponieważ znaleźli się w kadrze pierwszego zespołu na mecz z Mazurem Karczew, zaś Adrian Szewczyk zszedł z boiska jeszcze przed przerwą z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego). Gospodarze skrzętnie to wykorzystali i najpierw w 78. minucie doprowadzili do wyrównania (po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Janek Błaszczak zdołał co prawda strącić piłkę, ale ta trafiła wprost do Bartosza Kowalskiego, który mocnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce, zaś w 87. minucie sędzia odgwizdał faul Bartłomieja Gołaszewskiego w polu karnym, a „jedenastkę” zamienił na gola Adam Sypuła.

W doliczonym czasie gry MKS II mógł jeszcze odwrócić losy spotkania, ale w 92. minucie, po krótko rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu Michała Koszeli, bramkarz Przyszłości kapitalną paradą wybił zmierzającą w prawe okienko główkę Deperasińskiego, zaś kilkadziesiąt sekund później sędzia uznał, że obrońca gospodarzy wypychał mijającego go „Depka” w sposób zgodny z przepisami i nie odgwizdał rzutu karnego na naszym zawodniku...

15 sierpnia 2018

Liga Okręgowa – 2. kolejka

Przyszłość Włochy 3 – 2 MKS II Piaseczno

Bramki: 71' Mrozik, 78' Kowalski, 87' (k) Sypuła – 3', 73' Belka

Przyszłość: Dutkowski – Welk, Bałajzy, Nowak, Yusupov – Mrozik (90' Pawlicki), Oleszczuk, Kawalec, Król (16' Sypuła) – Najder (70' Muskalski), Kowalski

Piaseczno II: Błaszczak – Lewandowski (46' Ślęzak), Szewczyk (44' B.Gołaszewski), Rybiński, Borowski (89' Żegnałek) – Diakite (46' Morawski), Rybicki, Koszela, Belka (82' Grochowski) – Deperasiński – A.Gołaszewski (46' Cetra)

Żółte kartki: Kowalski (Przyszłość) – Koszela, Belka, B.Gołaszewski (Piaseczno II)

54 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


I commenti sono stati disattivati.
bottom of page