• Zdjęcie autoraajacied

PIASECZNO W V RUNDZIE PUCHARU

MKS Piaseczno awansował do V rundy Okręgowego Pucharu Polski. W środę (12 września) ekipa trenera Igora Gołaszewskiego pokonała na wyjeździe Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki 3-2.

Biało-niebiescy mogli wyjść na prowadzenie już w 3. minucie meczu. Bartosz Orłowski dostał prostopadłe podanie z głębi pola i z prawej strony boiska zagrywał do wchodzącego środkiem Moatasema Aziza, ale obrońcy gospodarzy w ostatniej chwili przecięli to podanie, zażegnując niebezpieczeństwa.

Kilka minut później to Ożarowianka stworzyła sobie doskonałą okazję do strzelenia pierwszego gola. Jeden z napastników przepchnął przy linii bocznej Marcina Oleksiaka, wpadł lewą stroną w pole karne, ale uderzył jedynie w boczną siatkę piaseczyńskiej bramki. W 11. minucie ten sam zawodnik zmarnował drugą dobrą sytuację, uderzając nad poprzeczką po płaskim podaniu z prawej strony boiska.

Na bramkę nie trzeba jednak było długo czekać. W 9. minucie Konrad Wojtkielewicz zagrał na prawe skrzydło do Kamila Matulki, pomocnik Piaseczna odegrał płasko na krótki słupek, a Konstantyn Ślęzak sprytną „podcinką” trafił na 0-1.

Prowadzenia nie udało się jednak utrzymać nawet do gwizdka na przerwę. W 32. minucie arbiter przyznał gospodarzom bardzo wątpliwą (co zresztą potwierdzali po spotkaniu nawet zawodnicy Ożarowianki) „jedenastkę” za faul Wojtkielewicza, pewnie wykorzystaną przez Rafała Kalbarczyka, a w 43. minucie ten sam zawodnik – również z rzutu karnego, podyktowanego tym razem za faul Dylana Cetry – trafił na 2-1.

Druga połowa rozpoczęła się jednak od mocnego akcentu biało-niebieskich. Już w 47. minucie Matulka dośrodkował z rzutu rożnego z prawej strony boiska na długi słupek, a Tomasz Doliński najpierw zdołał przyjąć piłkę w gąszczu nóg, a następnie lekkim trąceniem obok golkipera trafić na 2-2.

Ekipa Igora Gołaszewskiego poszła za ciosem i choć dwie dobre okazje Zbyszka Obłuskiego kończyły się świetnymi interwencjami bramkarza z Ożarowa, MKS-owi udało się w końcu zadać gospodarzom decydujący cios. W 70. minucie, po dośrodkowaniu Kamila Matulki z rzutu rożnego, Bazyli Kokot niezbyt mocną, ale precyzyjną główką przy prawym słupku zaskoczył zasłoniętego bramkarza i to MKS zagra w V rundzie Okręgowego Pucharu Polski.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 26 września (środa) na godzinę 16.00.