top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

PIERWSZA PORAŻKA W SEZONIE


MKS Piaseczno nie ma w tym sezonie szczęścia do meczów u siebie. Po remisie 3-3 z Wilgą Garwolin w pierwszej kolejce rozgrywek, podopieczni trenera Arkadiusza Modrzejewskiego przegrali w sobotę (24 sierpnia) z Radomiakiem II Radom 1-2. Sam szkoleniowiec wyleciał zaś na trybuny za dyskusje z arbitrem.

 

Spotkanie miało podobny przebieg do tego z końcówki sezonu, gdy MKS, prowadząc do 88. minuty, ostatecznie przegrał z rezerwami Radomiaka 2-4. Na pierwszą groźniejszą akcję trzeba było czekać do 22. minuty. Tomasz Doliński odebrał piłkę Chamsowi-Eddine’owi Farajiemu, Zbyszek Obłuski dośrodkował z lewej strony boiska na dalszy słupek, ale zamykający akcję Kamil Matulka mocnym wolejem posłał futbolówkę obok bramki. Trzy minuty później „Matul” przedarł się prawą stroną w pole karne, ale jego strzał w krótki róg padł łupem dobrze ustawionego Wiktora Pajączka.

Trzecia dobra akcja biało-niebieskich przyniosła już gola. Kamil Ziemnicki dośrodkował z lewej strony boiska na środek pola karnego, a Bartosz Orłowski mocną główką z kilku metrów pokonał bramkarza Radomiaka II.

Gospodarze mogli jeszcze strzelić gola „do szatni”, ale po dobrym zagraniu Kamila Matulki do podłączającego się do akcji ofensywnej Łukasza Krupnika nasz zawodnik uderzył niecelnie.

Początek drugiej połowy należał do gości. W 50. minucie Maciej Filipowicz postraszył Jakuba Trojanowskiego groźnym, ale minimalnie niecelnym technicznym strzałem zza pola karnego, a trzy minuty później ledwo co wprowadzony na boisko Dominik Stępień główkował w krótki róg, ale bramkarz Piaseczna nie dał się zaskoczyć.

W 55. minucie piłka po raz drugi zatrzepotała w siatce radomian. Kamil Matulka uderzał z prawej strony pola karnego, a tor lotu futbolówki przeciął jeszcze Zbyszek Obłuski, trafiając obok interweniującego Wiktora Pajączka. Sędzia nie uznał jednak gola, odgwizdując spalonego.

Podopieczni trenera Arkadiusz Modrzejewskiego prowadzili do 67. minuty. Błąd w kryciu przy dośrodkowaniu Macieja Filipowicza z rzutu wolnego z prawej strony boiska wykorzystał Chams-Eddine Faraji, który precyzyjną główką trafił przy lewym słupku na 1-1.

MKS mógł odpowiedzieć cztery minuty później, ale dobra akcja Mateusza Jaroszewskiego zakończyła się na bramkarzu, który zdołał zbić piłkę na rzut rożny.

W 73. minucie piłkarze z Piaseczna przeprowadzili kolejną dobrą akcję, która wzbudziła wiele kontrowersji. Schodzący z lewego skrzydła w pole karne Tomasz Pietrzak najpierw był faulowany przez Chamsa-Eddine’a Farajiego, który ściągał go za rękę, a następnie – już na granicy pola karnego – został trącony przez drugiego z defensorów Radomiaka. Początkowo wydawało się, że sprowadzony z Zagłębia Sosnowiec zawodnik utrzyma się przy piłce, ale po chwili padł w obrębie „szesnastki”. Sędzia uznał jednak najwyraźniej, że młody piłkarz MKS-u kontynuował atak, a wywrotka nastąpiła bez kontaktu z rywalem, gdyż ani nie podyktował rzutu karnego, ani nie cofnął akcji do ewidentnego faulu jeszcze sprzed linii. Co więcej, wyrzucił z ławki rezerwowych protestującego głośno (ale bez używania słów powszechnie uważanych za obraźliwe) trenera Arkadiusza Modrzejewskiego.

Ostatni kwadrans należał do przyjezdnych, którzy już w 76. minucie mocno postraszyli defensywę Piaseczna. W doskonałej sytuacji w polu karnym gospodarzy znalazł się były zawodnik juniorów naszego klubu, Patryk Winsztal, ale piłka po jego uderzeniu musnęła prawy słupek i przeszła obok bramki.

Popularny „Wini” zrehabilitował się za to pudło w 89. minucie spotkania. Zawodnik Radomiaka II Radom dostał piłkę w środkowej strefie boiska, zszedł nieco na lewą stronę i pięknym uderzeniem zza pola karnego trafił tuż przy prawym słupku na 1-2.

W następnej kolejce drużynę MKS-u czeka trzeci w tej rundzie mecz u siebie. W sobotę (31 sierpnia) biało-niebiescy podejmą beniaminka, drużynę Prochu Pionki. Początek spotkania o godzinie 11.00. Zapraszamy!

24 sierpnia 2019

IV liga – 3. kolejka

MKS Piaseczno 1 – 2 Radomiak II Radom

Bramki: 35’ Orłowski – 67’ Faraji, 89’ Winsztal

Piaseczno: Trojanowski – Krupnik, Janowski (90’ Grunt), Majewski, Ziemnicki – Matulka, Wojtkielewicz, Doliński (84’ Michalak), Pietrzak (86’ Pawłowski) – Orłowski (63’ Jaroszewski), Obłuski (70’ Dąbkowski)

Radomiak II: Pajączek – Faraji, Nowakowski, Wiatrak, Wieczorek (52’ Stępień) – Markiewicz, Filipowicz, Nowosadko, Gilewski (90’ Pacyna) – Winsztal, Luz (88’ Białogłowicz)

Żółte kartki: Orłowski, Doliński, Janowski, Ziemnicki, Dąbkowski (Piaseczno) – Faraji, Filipowicz, Markiewicz (Radomiak II)

Czerwona kartka: 73’ Modrzejewski (trener Piaseczna – za dyskusje z arbitrem)

Sędziował: Michał Wąsowski (WS Warszawa)

424 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page