top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

PIERWSZE SZLIFY NAJMŁODSZYCH PIŁKARZY


Kilkadziesięcioro dzieci z najmłodszych roczników wzięło udział w pierwszej turze Otwartego Turnieju Piłki Nożnej, zorganizowano przez MKS Piaseczno. Dla wielu z nich dzisiejsze zmagania były pierwszymi futbolowymi szlifami.

 

Turniej z założenia miał być okazją do poznawania piłki nożnej przez zabawę, dlatego do udziału w nim organizatorzy zapraszali wszystkie dzieci – zarówno te, które rozpoczęły już przygodę w klubach lub akademiach, jak i te, które nie miały dotychczas styczności z futbolem. Drużyny były zatem dobierane losowo, a następnie rotowano składami tak, by nie było ogromnych dysproporcji w umiejętnościach poszczególnych ekip. W zabawę często włączali się także trenerzy MKS-u, którzy w trakcie meczu, na bieżąco, udzielali dzieciom wskazówek i podpowiadali najlepsze boiskowe rozwiązania danej akcji.


Sama impreza podzielona była na dwa moduły. Na jednym boisku chłopcy (i dziewczynki, bo wśród zgłoszonych znalazło się także kilka zawodniczek) brali udział w treningu pokazowym, koordynowanym przez Piotra Borowskiego, opiekuna Piłkarskich Przedszkoli MKS-u Piaseczno, zaś drugie boisko zostało podzielone na trzy, a momentami nawet na cztery mniejsze place, gdzie młodzi piłkarze rozgrywali mecze 3 na 3. Po kilku minutach gry następowała zmiana składów i... zmiana boisk, więc zawodnicy mogli np. strzelać na najmniejsze dostępne bramki. Dodatkowym atutem był system rozdzielania graczy między drużynami. Nie tylko wyrównywało to poziom, ale i sprawiało, że dzieci, które nie znały się z klubu czy ze szkoły, musiały natychmiast uczyć się współpracy na placu. Po pewnym czasie następowała zmiana modułów i ci, którzy rozpoczęli od meczów, wymieniali się aktywnościami z zawodnikami, którzy brali udział w treningu.


Mimo bardzo wysokiej frekwencji (na pierwszą turę Otwartego Turnieju w niemal wszystkich rocznikach zabrakło wolnych miejsc!) i momentami naprawdę zaciętej rywalizacji, zawodnicy kończyli imprezę uśmiechnięci, a każdy z młodych piłkarzy otrzymał pamiątkowy medal. I o to właśnie chodziło! Pierwsze kroki z piłką to przede wszystkim zabawa, okazja do złapania futbolowego bakcyla. A kto wie, może spośród grających dziś w Piasecznie malców uda się wychować drugiego Roberta Lewandowskiego?


Dla tych, którzy chcieliby wziąć udział w Otwartym Turnieju, a nie załapali się na pierwszą turę, mamy dobrą wiadomość. Taka sama impreza odbędzie się również 15 września (sobota), także na boisku pod balonem na Stadionie Miejskim w Piasecznie. Od godziny 9.00 będą rywalizowały roczniki 2011 i 2012, zaś od godziny 10.30 – roczniki 2013 i 2014. Aby potwierdzić swój udział w turnieju wystarczy wysłać SMS pod numer 694-853-382 lub skontaktować się mailowo na adres TurniejPiaseczno@gmail.com, podając imię i nazwisko dziecka.


Przypominamy również, że przez cały wrzesień MKS Piaseczno zaprasza najmłodsze dzieci na bezpłatne treningi pokazowe. Jeżeli małym piłkarzom spodoba się praca naszych trenerów, będzie można zapisać ich do klubu.

364 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page