top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

PODZIAŁ PUNKTÓW Z MROKOWEMDruga drużyna MKS-u Piaseczno, grająca w V Okręgowej Lidze Młodzików (rocznik 2006), przedłużyła serię meczów bez porażki, remisując w niedzielnym (10 czerwca) spotkaniu z Orlętami Mroków 3-3. Nasza ekipa zapewniła sobie tym samym awans do IV ligi.

Spotkanie, mimo upalnej pogody, mogącej odbierać zawodnikom ochotę do gry, obfitowało w sytuacje podbramkowe. W 5. minucie Jakub Sobkowicz zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale piłka po jego strzale przeszła tuż obok prawego słupka, zaś dwie minuty później, po akcji najgroźniejszego w ekipie Orląt Emila Kiliańskiego, doskonale w bramce Piaseczna spisał się Mikołaj Kowalik.

Na pierwszego gola nie trzeba było jednak długo czekać. W 15. minucie Antoni Huczek dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, a stojący na krótkim słupku Sobkowicz technicznym strzałem trafił na 1-0.

Radość MKS-u II trwała zaledwie cztery minuty. Po dobrej wrzutce ekipy z Mrokowa z lewej strony boiska, Kiliański odważnym wślizgiem ubiegł szykującego się do interwencji Kowalika, trafiając na 1-1.

W końcówce pierwszej połowy oba zespoły miały jeszcze po jednej dogodnej okazji do zmiany rezultatu, ale w obu przypadkach świetnie spisywali się bramkarze Piaseczna i Orląt. W 28. minucie Kowalik wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam z Krzysztofem Zborowskim, a kilkadziesiąt sekund później znakomitą interwencją popisał się golkiper przyjezdnych, broniąc uderzenie Huczka z rzutu wolnego.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak pierwsze 30 minut – od gola MKS-u II. W 37. minucie bramkarz gości strącił co prawda na rzut rożny zaskakujący strzał Macieja Czubaszka z niemal połowy boiska, ale po kornerze Igor Matuszczak trafił do siatki efektownym uderzeniem z woleja i Piaseczno prowadziło 2-1.

Kolejne minuty należały jednak do Mrokowa. W 39. minucie Kiliański wykończył błyskawiczną kontrę Orląt, trafiając do siatki płaskim strzałem z prawej strony pola karnego w długi róg, a cztery minuty później ten sam zawodnik skompletował hat-tricka, pokonując golkipera Piaseczna przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego.

MKS II zdołał na szczęście doprowadzić do remisu. W 58. minucie Antoni Huczek kapitalnym uderzeniem z dystansu trafił do siatki przy lewym słupku, ustalając wynik meczu na 3-3.

10 czerwca 2018

V Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2006) – 9. kolejka

MKS II Piaseczno 3 – 3 Orlęta Mroków

Bramki: 15' Sobkowicz, 37' Matuszczak, 58' Huczek – 19', 39', 43' Kiliański

Skład: Kowalik – Napieraj, Matuszczak – Rajkowski – Czubaszek, Sobkowicz, Huczek – Wojas, Dymowski

Ponadto zagrali: Turski – Kluś, Ignatowicz, Kostecki, Cuda, Zalega

23 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page