top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

POGROM GRODZISK MAZOWIECKI


Idąca na awans Pogoń Grodzisk Mazowiecki rozgromiła MKS Piaseczno aż 6-1 w sobotnim (11 maja) meczu 24. kolejki IV ligi.

 

Gospodarze od początku spotkania byli stroną przeważającą i już w 14. minucie objęli prowadzenie. Cezary Michalak próbował przeciąć na przedpolu akcję Pogoni, ale zrobił to tak niefortunnie, że skierował piłkę do siatki obok bezradnego w ten sytuacji Radka Wąszewskiego.

Cztery minuty później czerwono-biali mogli prowadzić już 2-0. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony zamykający akcję zawodnik odegrał piłkę na środek pola karnego, jeden z naszych defensorów wybił ją wprost pod nogi rywala, ale ten uderzył jedynie w lewy słupek piaseczyńskiej bramki.

Po chwili gospodarzom udało się jednak trafić do siatki. Damian Jaroń dośrodkował z lewej strony boiska na dalszy słupek, a zamykający akcję Michał Strzałkowski pokonał golkipera MKS-u precyzyjną główką.

Ekipa trenera Igora Gołaszewskiego, osłabiona między innymi brakiem Kamila Matulki i Kamila Ziemnickiego, zdołała odpowiedzieć w 21. minucie. Jeden z obrońców Pogoni sfaulował w polu karnym Mateusza Jaroszewskiego, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał Zbyszek Obłuski, który strzałem w prawy róg kompletnie zmylił stojącego między słupkami grodziszczan byłego reprezentanta Polski, Sebastiana Przyrowskiego.

Niestety, to było wszystko, na co tego dnia zawodnicy Pogoni pozwolili piłkarzom MKS-u. Jeszcze przed przerwą na 3-1 podwyższył Michał Strzałkowski, który po dośrodkowaniu z lewej strony boiska wyprzedził Radka Wąszewskiego i bez problemu trafił do „pustaka”, a po zmianie stron drużynę Piaseczna dobili jeszcze: Patryk Szymański (ładne uderzenie z rzutu wolnego, podyktowanego za faul Bartłomieja Gołaszewskiego), Jakub Łabęda (pewny strzał w sytuacji sam na sam po błyskawicznie wyprowadzonej kontrze) i Sebastian Szewczyk, który w 77. minucie ustalił wynik technicznym uderzeniem przy lewym słupku.

Jeżeli chodzi o grę MKS-u w drugiej połowie, to godny odnotowania był jedynie debiut kolejnego młodego, zdolnego juniora. W 68. minucie na placu pojawił się 17-letni Natan Korzeniewski, który zmienił kapitana zespołu, Czarka Michalaka.

Okazję do rehabilitacji biało-niebiescy będą mieli już w środę (15 maja). MKS Piaseczno podejmie wówczas drugi zespół Radomiaka Radom. Początek spotkania o godzinie 17.30. Zapraszamy!

11 maja 2019

IV liga – 24. kolejka

Pogoń Grodzisk Mazowiecki 6 – 1 MKS Piaseczno

Bramki: 14’ Michalak (sam.), 19’, 29’ Strzałkowski, 58’ Szymański, 72’ Łabęda, 77’ Szewczyk – 21’ (k) Obłuski

Pogoń: Przyrowski – Pietraszek, Jędrzejczyk, Pałuba, Pieczyński (72’ Skorupa) – Łabęda (73’ P.Jaroń), Baranowski (59’ Szewczyk), Kołaczek, D.Jaroń (80’ Mordaka) – Szymański, Strzałkowski (82’ Czaplicki)

Piaseczno: Wąszewski – Pruszczyk (46’ Lewandowski), Michalak (68’ Korzeniewski), Wojtkielewicz, Doliński – Aziz, Cetra, B.Gołaszewski (59’ Wiśniewski), Jaroszewski – Orłowski, Obłuski

Żółte kartki: Strzałkowski, Jędrzejczyk (Pogoń) – Wąszewski, Obłuski (Piaseczno)

188 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page