POGROM W DERBACH

Wymarzony początek sezonu 2018/2019 zaliczyli piłkarze czwartoligowego MKS-u Piaseczno. Podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego wygrali na wyjeździe derbowe starcie ze Spartą Jazgarzew aż 6-0!

Biało-niebiescy bardzo szybko „napoczęli” lokalnego rywala. Już w 8. minucie, po zagraniu z prawej strony, do odbitej piłki najszybciej dopadł debiutujący w Piasecznie Marcin Bawolik i z najbliższej odległości trafił na 0-1.

Pięć minut później MKS podwyższył prowadzenie. Tomasz Doliński przerwał atak Sparty dalekim wybiciem spod własnego pola karnego, a piłka... idealnie trafiła pod nogi Zbyszka Obłuskiego, który najpierw umiejętnie zastawił się z defensorem na plecach, a następnie zgubił go zwodem do lewej strony i pewnym uderzeniem przy prawym słupku pokonał Jakuba Imiołka.

W 18. minucie pierwszą stuprocentową okazję stworzyli sobie gospodarze. Po dobrym podaniu na prawą stronę pola karnego w sytuacji sam na sam z Radosławem Wąszewskim znalazł się Olaf Kubat, ale golkiper MKS-u przytomnie wyszedł z bramki i wybronił uderzenie napastnika Sparty.

W 24. minucie znów groźnie było pod przeciwną bramką. Po dośrodkowaniu Kamila Ziemnickiego z rzutu rożnego z lewej strony boiska niepilnowany Tomasz Doliński główkował przy prawym słupku, ale tym razem Imiołek wykazał się czujnością i pewnie wyłapał ten strzał.

Kilkadziesiąt sekund później był jednak bez szans. Kamil Matulka dostał podanie na lewą stronę boiska, złamał do środka, a następnie kapitalnym technicznym strzałem trafił w prawe okienko, podwyższając wynik na 0-3.

Tuż przed przerwą MKS zdobył jeszcze czwartą bramkę. Po dośrodkowaniu „Ziemniaka” z prawej strony boiska golkiper Sparty wypuścił piłkę z rąk, na co tylko czekał wracający do Piaseczna właśnie z Jazgarzewa Bartosz Orłowski, który z kilku metrów po prostu nie mógł się pomylić.

W drugiej połowie biało-niebiescy dobili gospodarzy jeszcze dwoma golami. W 60. minucie, po dośrodkowaniu Kamila Matulki z lewego skrzydła, Bartosz Orłowski niezbyt mocnym, ale precyzyjnym uderzeniem z pierwszej piłki trafił w krótki róg na 0-5, a kanonadę zakończył dziesięć minut później „Matul”, który wykorzystał kapitalne prostopadłe podanie od Dolińskiego, „skręcił” Pawła Senderskiego i pewnym strzałem ustalił wynik meczu na 0-6.

Triumf MKS-u mógł być jeszcze bardziej okazały, ale w 77. minucie „setki” nie wykorzystali do spółki Adam Gołaszewski i Adrian Szewczyk, których uderzenia z pola karnego były blokowane przez zawodników Jazgarzewa.

Podopieczni Arkadiusza Rysia i Mariusza Berlińskiego mogli w drugiej połowie spotkania pokusić się choćby o honorowe trafienie, ale w 64. minucie piłkę po groźnej akcji Sparty wybił z linii bramkowej debiutujący w IV lidze Maciej Lewandowski, zaś w 83. minucie piękne uderzenie Macieja Wójcika z rzutu wolnego w jeszcze lepszym stylu wybronił Konrad Drązikowski, wybijając efektowną robinsonadą zmierzającą w prawe okienko futbolówkę.

Kolejny mecz ligowy MKS rozegra już w najbliższą środę (15 sierpnia). Ekipa z Piaseczna zmierzy się na własnym stadionie z Mazurem Karczew. Początek spotkania o godzinie 17.00.