top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

PRZED NAMI NOWE WYZWANIA


W rozmowie z naszą stroną Prezes MKS Piaseczno Jacek Krupnik podsumowuje minione rozgrywki i przedstawia plany klubu na najbliższy sezon.

 

Dzisiejszą rozmowę przeprowadzamy w wyjątkowym momencie. Po sezonie, w którym zajęliśmy 1. miejsce w IV lidze i, pomimo iż mieliśmy komfort przygotowania się do meczów barażowych, nie sprostaliśmy zadaniu, przegrywając w barażach z Mławianką Mława.


Po takiej porażce zawsze następuje pewne przesilenie. Klub był mocno nastawiony na awans do III ligi, od dłuższego czasu wszyscy tym żyliśmy i takie brutalne zmierzenie się z rzeczywistością nastraja do refleksji, zadawania sobie pytań, czego zabrakło, co można było zrobić lepiej. W wąskim gronie osób kierujących klubem oraz z naszym głównym sponsorem Panem Sylwestrem Cackiem zidentyfikowaliśmy i omówiliśmy obszary do poprawy. Oczywiście nie będziemy o tym mówić na zewnątrz, brak awansu jest naszą wspólną porażką, jesteśmy przekonani, iż kilka spraw można było wykonać inaczej i z pewnością nikt nie powie, że wszystko zostało zrobione dobrze.


To już historia, po tygodniowym dołku rozpoczęliśmy działania, aby MKS Piaseczno tak jak w poprzednich rozgrywkach walczył o awans do III ligi, to będzie cel dla klubu w sezonie 2022/2023. Oczywiście w drużynie dojdzie do kilku roszad, zawsze potrzebne są pewne zmiany – „świeża krew”. Kilku zawodników zmieni barwy klubowe i będzie grać w wyższej lidze, są to zawodnicy, którzy występowali na wyższym poziomie, a do Piaseczna przyszli się odbudować, co właśnie im się udało. Trzon drużyny pozostaje ten sam, przyjdą nowi piłkarze, już kilku z nami trenuje. Ligę zaczynamy za niecały miesiąc.


Klub otrzymuje wsparcie z budżetu Miasta i Gminy Piaseczno, za co Panu Burmistrzowi, Pani Burmistrz oraz Radnym dziękuję. Współpraca z naszym strategicznym sponsorem układa się perfekcyjnie, otrzymujemy nie tylko wsparcie finansowe, ale również w kwestiach zarządzania klubem czerpiemy bardzo dużo z wiedzy i doświadczenia Pana Sylwestra oraz jego syna.


W wyniku naszych cyklicznych spotkań powstaje wiele pomysłów mających na celu zbudowanie podwalin organizacyjnych i finansowych klubu na miarę oczekiwań Piaseczna. Kilka z tych pomysłów jest w trakcie realizacji i w najbliższym czasie ujrzą one światło dzienne. Długofalowo chcemy zbudować lokalną społeczność wokół klubu oraz pozyskać większą liczbę sponsorów.


W najbliższej perspektywie jest także budowa trybun kubaturowych na Stadionie Miejskim w Piasecznie. To perspektywa roku 2023, który będzie rokiem 100-lecia klubu piłkarskiego w Piasecznie. Jako prawny kontynuator MKS Piaseczno będzie organizował obchody 100-lecia piłki nożnej w Piasecznie, najlepiej z nowymi trybunami oraz z awansem do III ligi. Mamy nadzieję, iż może będzie to okazja do powrotu do historycznej nazwy KS Piaseczno, ale tu musimy porozumieć się z podmiotem, który posiada do niej prawo.


Barażowy mecz z Mławianką Mława pokazał, jak duże jest zainteresowanie piłką nożną w naszej gminie, trybuny zostały zapełnione w 100 procentach, takiej widowni nie było na Stadionie w Piasecznie od 15 lat. Ponadto wielu kibiców obserwowało mecz zza ogrodzenia, a spotkanie w relacji internetowej na żywo oglądało 3000 osób. To udowadnia, że to, co robimy, ma znaczenie dla większej grupy piaseczyńskiego społeczeństwa.


Kończący się sezon był wielkim sukcesem drużyn młodzieżowych, kilka zespołów wywalczyło promocję do wyższych lig. Roczniki 2006 oraz 2008 awansowały do Ekstraligi, MKS 2009 wywalczył awans do I Warszawskiej Ligi Trampkarzy, a drużyna 2010 do I Warszawskiej Ligi Młodzików.

MKS Piaseczno ponownie jest w programie certyfikacji PZPN, co świadczy o zaangażowaniu i zatrudnieniu trenerów z odpowiednimi kwalifikacjami, którzy są kontrolowani przez PZPN.


Sezon 2022/2023 zapowiada się bardzo interesująco i stawia przed klubem nowe wyzwania, obok celów sportowych chcemy zbudować społeczność wokół klubu oraz zainteresować przedsiębiorców projektem piłki nożnej w Piasecznie. Jak duże jest zainteresowanie, pokazały mecze w Piasecznie – 300-500 osób i baraże, gdzie na stadionie był komplet.

790 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page