top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

PRZEDSEZONOWA PRÓBA SIŁ DLA MKS-U


MKS Piaseczno rozgromił Błoniankę Błonie aż 5-1 w sobotnim (3 sierpnia) sparingu, będącym przedostatnim sprawdzianem biało-niebieskich przed rozgrywkami ligowymi. Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale Zbyszek Obłuski nie wykorzystał w 48. minucie rzutu karnego.

 

Spotkanie ekipy trenera Arkadiusza Modrzejewskiego z trzecią drużyną poprzedniego sezonu miało być swoistą próbą sił przed rundą jesienną rozgrywek 2019/2020. Oba zespoły wymieniane są zgodnie w gronie kandydatów do walki o awans, toteż sobotni mecz – choć był to tylko sparing – MKS i Błonianka potraktowały bardzo serio. Świadczyć mogą o tym choćby dość ostre starcia, wynikające głównie z tego, że żaden z zawodników nie cofał nogi w walce o piłkę.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już po kwadransie wyszli na prowadzenie. Kamil Matulka zagrał z prawej strony boiska spod linii końcowej na środek pola karnego, a Zbyszek Obłuski z bliskiej odległości trafił na 1-0.

Biało-zieloni mogli wyrównać kilkadziesiąt sekund później, ale doskonałą interwencją popisał się Michał Janowski, który ofiarnym wślizgiem rzucił się pod nogi napastnika gości, blokując „setkę” rywali. W 20. minucie zawodnikom MKS-u dopisało z kolei szczęście, ponieważ piłka po bardzo dobrym uderzeniu Marcina Gregorowicza zza pola karnego trafiła w lewy słupek piaseczyńskiej bramki.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na przyjezdnych w 32. minucie. Tomasz Doliński przytomnie zagrał z rzutu wolnego na lewą stronę do Kamila Ziemnickiego, lewy obrońca biało-niebieskich dośrodkował w pole karne, a Mateusz Jaroszewski najpierw spokojnie przyjął piłkę, a następnie precyzyjnym uderzeniem przy słupku podwyższył na 2-0.

W 43. minucie boisko musiał opuścić Daniel Zdzieszyński, który w bardzo groźny sposób zaatakował w środku pola jednego z naszych piłkarzy, za co dostał czerwoną kartkę. Trenerzy zdecydowali jednak, że jego miejsce zajmie inny zawodnik i Błonianka kontynuowała grę w jedenastu.

W drugiej połowie, po licznych zmianach w obu ekipach, Piaseczno szybko wypracowało sobie trzy kolejne akcje, z których dwie zakończyły się trafieniami. Co prawda w 48. minucie Zbyszek Obłuski nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego za faul defensora Błonianki na jednym z testowanych piłkarzy MKS-u (piłka po strzale naszego napastnika trafiła w prawy słupek), ale dwa następne ataki przyniosły już kolejne gole.

W 52. minucie bramkarz rywali wdał się w drybling za linią 16 metrów, a Zbyszek Obłuski zrehabilitował się za zmarnowaną „jedenastkę”, odbierając golkiperowi futbolówkę i trafiając do pustej bramki na 3-0.

Kilkadziesiąt sekund później Piaseczno zadało kolejny cios. Po szybkim odzyskaniu piłki przez Kamila Matulkę w środkowej strefie boiska Patryk Dąbkowski popędził prawą stroną boiska, kończąc akcję precyzyjnym uderzeniem w długi róg na 4-0.

W 60. minucie do głosu ponownie doszli biało-zieloni, ale tym razem doskonałą akcję Błonianki zatrzymał Marcin Marcinkowski, który zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Niestety, sześć minut później nasz golkiper skapitulował – dokładne dośrodkowanie z lewego skrzydła wykorzystał Michał Kępka, który z najbliższej odległości trafił głową na 4-1.

W 84. minucie podopieczni trenera Arkadiusza Modrzejewskiego dobili przeciwników piątym golem. Natan Korzeniewski posłał kapitalne krzyżowe podanie z prawej strony boiska, a jeden z testowanych zawodników wykorzystał błąd defensorów gości, wszedł odważnie między nich i płaskim strzałem obok bramkarza ustalił wynik spotkania na 5-1.

Ostatni sparing przed ligą MKS rozegra nietypowo, bo w piątek (9 sierpnia) o godzinie 18.30 na stadionie w Piasecznie. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Drukarz Warszawa. Zapraszamy!

3 sierpnia 2019

MKS Piaseczno 5 – 1 Błonianka Błonie

Bramki: 15’, 52’ Obłuski, 32’ Jaroszewski, 53’ Dąbkowski, 84’ testowany – 66’ Kępka

Skład: Trojanowski (46’ Marcinkowski) – Krupnik (46’ Dąbkowski), Janowski (46’ Grunt), Majewski (80’ Ślęzak), Ziemnicki (66’ Korzeniewski) – Matulka (66’ Wiśniewski), Wojtkielewicz (74’ testowany), Doliński (46’ Orłowski), Jaroszewski (46’ testowany) – Obłuski (74’ Cetra), testowany (66’ Koszela)

Żółte kartki: Sieński, Włodarczyk, Kępka (Błonianka)

Czerwona kartka: 43’ Zdzieszyński (Błonianka – za faul)

393 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Yorumlar


bottom of page