top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

PUNKT W OSTATNIEJ AKCJI


MKS II Piaseczno zremisował 2-2 z Milanem Milanówek w niedzielnym (7 kwietnia) meczu 19. kolejki Ligi Okręgowej. Biało-niebiescy wyszarpali punkt rzutem na taśmę, trafiając tuż przed ostatnim gwizdkiem. Bohaterem ostatniej akcji został... Janek Błaszczak, bramkarz MKS-u, który zapędził się w pole karne Milanu i uderzeniem głową pokonał golkipera gości.

 

Po remisie z Przyszłością Włochy i wysokiej porażce z SEMP-em Ursynów sytuacja drużyny Bartosza Kobzy zaczęła robić się coraz mniej ciekawa. Tym bardziej, że dół tabeli systematycznie kolekcjonuje punkty, przez co tabela jest coraz bardziej spłaszczona. Biało-niebiescy potrzebowali więc „oczek” z Milanem – tym bardziej, że ekipa z Milanówka sąsiadowała z MKS-em II w tabeli.

Gospodarze weszli jednak w spotkanie najgorzej, jak tylko mogli. Półtorej minuty po pierwszym gwizdku Rafał Polakowski wszedł między obrońców Piaseczna i efektownym uderzeniem przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Jankiem Błaszczakiem, dając Milanowi prowadzenie.

Ekipa Bartosza Kobzy zdołała jednak bardzo szybko doprowadzić do wyrównania. W 8. minucie długie podanie Błaszczaka wykorzystał Dominik Zieliński, który w bliźniaczo podobny sposób przelobował Piotra Kaszowskiego, strzelając swojego drugiego gola w drugim występie w barwach MKS-u.

Niestety, na przerwę w lepszych humorach schodzili zawodnicy gości. W 21. minucie Mikołaj Ozimek zwiódł Damiana Szymańskiego i płaskim strzałem w długi róg pokonał biernego w tej sytuacji Janka Błaszczaka.

Przyjezdni mogli „zabić” mecz kilka minut po zmianie stron. Po dokładnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła Rafał Polakowski – niczym Zlatan Ibrahimović – efektownie uderzał piętą, ale piłka trafiła jedynie w poprzeczkę.

Po stronie Piaseczna bliski szczęścia był natomiast Marcel Grochowski, który po dośrodkowaniu Filipa Kaczmarskiego z rzutu rożnego z prawej strony boiska główkował od ziemi tuż nad bramką Milanu. W 76. minucie wrzutki Dominika Zielińskiego nie wykorzystał zaś Konrad Deperasiński, który również główkował minimalnie niecelnie.

I gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem drużyny z Milanówka, trener Kobza zagrał va banque i na ostatnią akcję meczu posłał w pole karne gości wszystkich swoich zawodników, z bramkarzem włącznie. I to właśnie Janek Błaszczak został bohaterem MKS-u II, gdyż po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony boiska i główce Piotra Bogackiego zmienił nieco (także głową) tor lotu piłki, dając gospodarzom cenny punkt.

W najbliższy weekend „dwójkę” czeka wyjazdowe starcie z liderem rozgrywek, Akademią Piłkarską Żyrardów. Spotkanie odbędzie się w sobotę (13 kwietnia) o godzinie 16.00.

7 kwietnia 2019

Liga Okręgowa – 19. kolejka

MKS II Piaseczno 2 – 2 Milan Milanówek

Bramki: 8’ Zieliński, 90+4’ Błaszczak – 2’ Polakowski, 21’ Ozimek

Skład: Błaszczak – Szymański (46’ Salichow), Lewandowski, Bogacki, Dudek (70’ Kurant) – Kaczmarski (77’ Dziewański), Rybicki (57’ Wiśniewski), Koszela (60’ Grochowski), Belka – Deperasiński – Zieliński

Żółte kartki: Koszela (Piaseczno II) – Kudelski (Milan)

268 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page