• Zdjęcie autoraajacied

REMIS RZUTEM NA TAŚMĘ

MKS II Piaseczno zremisował 1-1 z Piastem Piastów w sobotnim (8 września) meczu 6. kolejki Ligi Okręgowej. Biało-niebiescy wyszarpali punkt rzutem na taśmę, strzelając gola w doliczonym czasie gry.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła nie tylko goli, ale nawet odrobiny emocji. Poza akcją z 9. minuty, kiedy to ruszający do prostopadłego podania Adrian Adamczyk przegrał pojedynek biegowy z wychodzącym z bramki Jankiem Błaszczakiem, nie działo się nic godnego uwagi.

Druga odsłona meczu zaczęła się już po myśli przyjezdnych. W 55. minucie najgroźniejszy w szeregach Piasta Adamczyk znakomicie odwrócił się z piłką w polu karnym Piaseczna i – mimo asysty obrońców – płaskim strzałem przy prawym słupku trafił na 0-1.

Ekipa z Piastowa mogła pójść za ciosem i między 70. a 75. minutą zdobyć dwie kolejne bramki. Najpierw jednak mocny strzał Adamczyka z prawej strony pola karnego obronił dobrze ustawiony Błaszczak, a kilka minut później golkiper MKS-u II po raz kolejny uratował nasz zespół, broniąc bliźniaczo podobne uderzenie Kamila Jędrzejewskiego.

Podopieczni trenera Bartosza Kobzy przebudzili się dopiero w ostatnich pięciu minutach spotkania i... niemal każda ich akcja pachniała golem. W 85. minucie, po znakomitym krzyżowym podaniu od Pawła Dudka, rosły Arkadiusz Olejnik zgrał głową do Konrada Deperasińskiego, ale wolej naszego zawodnika przeszedł nad poprzeczką, zaś chwilę później dobrze z lewej strony pola karnego uderzał Karol Belka, ale piłkę w ostatniej chwili wybił Marcin Karczewski.

Gospodarze doczekali się wyrównującego trafienia dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Marcel Grochowski popełnił – jak mogło się wydawać – fatalny błąd, podając piłkę z autu Dylanowi Cetrze tak, że futbolówka znalazła się na wysokości szyi młodego pomocnika MKS-u II, ale ten zdołał ją opanować, a następnie – przy sporej dozie szczęścia – w kapitalnym stylu przedrzeć się między trzema obrońcami Piasta i wycofać piłkę do Konrada Deperasińskiego, który mocnym uderzeniem przy prawym słupku trafił na 1-1.

Dorobku punktowego nie udało się MKS-owi II powiększyć także w wyjazdowym spotkaniu z beniaminkiem okręgówki, LKS-em Osuchów. Biało-niebiescy, choć jeszcze w 90. minucie prowadzili 1-0 go golu Moatasema Aziza z rzutu karnego, ostatecznie przegrali 1-2...