top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

REPREZENTANCI W PIASECZNIEDwóch ciekawych transferów dokonał w letnim okienku czwartoligowy MKS Piaseczno. W biało-niebieskich barwach zagrają od jesieni byli juniorscy reprezentanci Polski i Mali – Marcin Bawolik i Ibrahim Kalil Diakite.

Pierwszy z nich to wychowanek konstancińskiego Kosy. Silny pomocnik/ napastnik grał również w zespole KS-u Konstancin, a w ostatnim sezonie próbował swych sił w Rakowie Częstochowa. 18-latek ma za sobą wiele meczów w kadrze Mazowsza, z którą zdobywał złoto i dwa srebra mistrzostw kraju, a także występy w juniorskich reprezentacjach Polski (grał m.in. w kadrze U-17 na turnieju w La Mandze). Swego czasu bardzo mocno interesowały się nim kluby z Niemiec.

25-letni Diakite piłkarskie szlify zbierał w AS Korofina Bamako, w rodzinnym Mali. Doskonałe występy w lidze (20 goli i 19 asyst w dwa sezony) zaowocowały powołaniem do kadry na Mistrzostwa Świata U-20, które w 2011 roku rozgrywane były w Kolumbii. Podczas turnieju pomocnik/ napastnik wpadł w oko skautom warszawskiej Legii i w 2012 roku „Ibra” był nawet na testach w stolicy, ale ostatecznie nie trafił ani do „Wojskowych”, ani do Górnika Zabrze, w którym sprawdzany był kilka miesięcy później. Diakite występował więc w niższych ligach (OKS Otwock, Victoria Sulejówek), łącząc grę w piłkę ze studiami (ukończył architekturę) i pracą (menadżer we francuskiej firmie).

Witamy w Piasecznie!

49 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page