top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

REWOLUCJA W IV LIDZE


Na trzy, a nie – jak do tej pory – na dwie grupy podzielona będzie w najbliższym sezonie warszawska IV liga. MKS Piaseczno zagra w w grupie warszawskiej.

 

Ze względu na zmiany w rozgrywkach, wymuszone pandemią koronawirusa (brak spadków z III i IV ligi, przy normalnych awansach z okręgówek), Mazowiecki Związek Piłki Nożnej miał do rozdzielenia aż 42 drużyny. Ostatecznie zadecydowano o podziale ligi na trzy 14-zespołowe grupy: warszawską, płocko-ciechanowską i radomsko-siedlecką. Podopieczni trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego znaleźli się w tej pierwszej.


Rywalami biało-niebieskich będą w najbliższym sezonie: Drukarz Warszawa (w ubiegłym sezonie zajął 1. miejsce w grupie północnej, ale przegrał walkę o III ligę w barażu z Błonianką Błonie), Victoria Sulejówek (4. miejsce w grupie południowej), Ząbkovia Ząbki (7. w grupie północnej), Mazur Karczew (11. w pd), Znicz II Pruszków (13. w pd), Józefovia Józefów (15. w pd), Ożarowianka Ożarów Mazowiecki (15. w pn), Unia Warszawa (16. w pd), a także beniaminkowie, którzy wywalczyli awans z okręgówek: Okęcie Warszawa, Sparta Jazgarzew, Marcovia Marki i Escola Varsovia.


W porównaniu do poprzedniego sezonu, MKS-owi odeszli tacy rywale, jak: Radomiak II Radom, Pilica Białobrzegi, Oskar Przysucha, Wilga Garwolin, Mszczonowianka Mszczonów, KS Warka, Proch Pionki (zagrają w grupie radomsko-siedleckiej) i Żyrardowianka Żyrardów (zagra w grupie płocko-ciechanowskiej).

430 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page