top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

SPADEK MKS-U II


Drużyna MKS-u II Piaseczno, prowadzona przez trenera Bartosza Kobzę, nie wykorzystała olbrzymiej szansy na utrzymanie w lidze i po porażce z Gromem Warszawa w ostatniej kolejce okręgówki spadła do A-klasy.

 

Wyniki spotkań pozostałych drużyn, walczących o ligowy byt, poukładały się na tyle korzystnie, że biało-niebiescy potrzebowali zaledwie trzech punktów w starciach z pogodzonym już ze spadkiem Konstancinem lub mającym komfortową sytuację Gromem Warszawa, by wskoczyć na bezpieczne, 12. miejsce w lidze. Co więcej, nawet remis w którymś z tych spotkań dawał nam cień nadziei na baraże. Niestety, drużyna Piaseczna najpierw przegrała w Oborach, a następnie nie zdołała wywalczyć choćby punktu w spotkaniu ze stołecznymi – i to mimo wzmocnień z pierwszej drużyny...

Pierwsza połowa meczu z Gromem nie była porywającym widowiskiem, ale obie drużyny stworzyły sobie w niej po jednej klarownej okazji do otworzenia wyniku. W 21. minucie Marcin Zaradny uderzył z dystansu w prawy słupek, zaś trzy minuty później, po znakomitej indywidualnej akcji Aleksandra Wiśniewskiego, który wszedł odważnie między trzech rywali i zagrał prostopadle do Dominika Zielińskiego, snajper MKS-u II trafił do siatki Gromu, ale arbiter nie uznał gola, odgwizdując spalonego.

Po zmianie stron gospodarze mocniej ruszyli do przodu i w ciągu piętnastu minut stworzyli sobie trzy klarowne sytuacje pod bramką rywali. W 51. minucie Konrad Deperasiński zagrał na lewe skrzydło do Mateusza Jaroszewskiego, popularny „Jari” zszedł pod linię końcową i wyłożył na środek pola karnego do Aleksandra Wiśniewskiego, ale zawodnik Piaseczna fatalnie skiksował i nie zdołał nawet dobrze trafić w piłkę.

Olek mógł zrehabilitować się za tę sytuację trzy minuty później, ale piłka po jego dobrym uderzeniu z dystansu trafiła jedynie w prawy słupek warszawskiej bramki, zaś w 60. minucie, po przytomnym prostopadłym podaniu od Michała Koszeli, Mateusz Jaroszewski przelobował wychodzącego na przedpole golkipera Gromu, ale uderzył obok bramki.

Po fali ataków Piaseczna do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. Sygnałem ostrzegawczym był dla naszego zespołu zaskakujący strzał Jakuba Nahornego, który świetnie przymierzył w prawe okienko, ale Konrad Drązikowski zdołał strącić futbolówkę na rzut rożny.

Niestety, kolejna okazja Gromu zakończyła się już trafieniem. Po podaniu stołecznych z lewej strony boiska najlepiej w polu karnym zachował się Maciej Zawitaj, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki, dając drużynie z Warszawy trzy punkty.

MKS II miał jeszcze jedną znakomitą sytuację na wywalczenie choćby remisu, ale po prostopadłym podaniu Rafała Kuranta i wyłożeniu piłki przez Mateusza Jaroszewskiego, Konrad Deperasiński nie zdołał przeciąć toru lotu futbolówki...

W doliczonym czasie gry z boiska wyleciał jeszcze kapitan zespołu, Piotr Bogacki, który za podważanie decyzji arbitra obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę.

MKS II zakończył sezon na 14. miejscu i po zaledwie sezonie spędzonym w okręgówce wraca do A-klasy.

15 czerwca 2019

Liga Okręgowa – 30. kolejka

MKS II Piaseczno 0 – 1 Grom Warszawa

Bramka: 68’ Zawitaj

Skład: Drązikowski – Salichow, Lewandowski (29’ Rybicki), Bogacki, Szymański (82’ Niciporuk) – Wiśniewski, B.Gołaszewski (50’ Koszela), Kurant, Jaroszewski – Deperasiński, Zieliński (70’ Belka)

Żółte kartki: Szymański (Piaseczno II) – Nahorny (Grom)

Czerwona kartka: 90+1’ Bogacki (Piaseczno II – za podważanie decyzji arbitra)

190 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page