• Zdjęcie autoraajacied

TYGRYS POSKROMIONY

MKS Piaseczno wygrał na wyjeździe 4-2 z Tygrysem Huta Mińska w pierwszym z serii letnich sparingów przed sezonem 2021/2022. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Konrad Rudnicki (2x), Kamil Ziemnicki i Konrad Szałek.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Biało-Niebieskich, którzy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Konrad Rudniki wykorzystał podanie od Szymona Wiejaka i ładnym wolejem trafił na 0-1. W 20. minucie „Rudy” podwyższył na 0-2, wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul jednego z zawodników Tygrysa na Kamilu Matulce. Niespełna kwadrans później gospodarze strzelili kontaktowego gola, którego autorem był Michał Koszela, grający jeszcze niedawno w barwach naszego klubu, ale jeszcze przed przerwą ponowne dwubramkowe prowadzenie dał MKS-owi Kamil Ziemnicki, który pokonał golkipera z Huty Mińskiej przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego, po którym piłka wpadła w prawe okienko bramki.

Po zmianie stron obaj trenerzy przeprowadzili szereg zmian, wprowadzając większą liczbę zawodników testowanych, przez co gra wyraźnie „siadła”, ale w ostatnim kwadransie zobaczyliśmy jeszcze dwa gole. W 74. minucie na 1-4 dla Piaseczna trafił – ładnym, mierzonym strzałem zza pola karnego – Konrad Szałek, a w 89. minucie gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki, trafiając uderzeniem od prawego słupka na 2-4 (gol Przemysława Sieczki).

Kolejny sparing drużyna MKS-u rozegra już w najbliższą środę (14 lipca) w Piasecznie. Przeciwnikiem będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz o godzinie 18.00.