top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

WALKA ROZBITA, HAT-TRICK KRUPNIKA

Zaktualizowano: 14 wrz 2020


MKS II Piaseczno rozbił w niedzielnym (13 września) meczu 5. kolejki A-klasy drużynę Walki Kosów aż 6-1. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Mateusz Krupnik, którego dorobek mógł być jeszcze bardziej okazały, gdyby nie zmarnowany rzut karny w 76. minucie.

 

Początek starcia należał dość nieoczekiwanie do gości, którzy w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Mateusz Karaśkiewicz dośrodkował płasko z rzutu rożnego z prawej strony boiska na przedpole, jeden z graczy Walki sprytnie przepuścił futbolówkę do Grzegorza Mrowińskiego, a ten uderzeniem z pierwszej piłki trafił przy prawym słupku bramki, strzeżonej przez Lucjana Barana.


MKS II mógł wyrównać już trzy minuty później, ale najpierw uderzenie Karola Bonieckiego obronił Jakub Kordel, a chwilę później któryś z defensorów w ostatniej chwili zagarnął piłkę spod nóg szykującego się do dobitki Macieja Górzyńskiego.


W 19. minucie to przyjezdni po raz drugi postraszyli piaseczyńską defensywę. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu z prawego skrzydła Jakub Rowiński zdołał złożyć się do efektownej główki, ale uderzył nad prawym okienkiem.


Kilkadziesiąt sekund później akcja ponownie przeniosła się pod bramkę Walki. Jeden z zawodników MKS-u II przerzucił piłkę na prawą stronę pola karnego, ale zamykający akcję Patryk Bogdan posłał piłkę i obok bramkarza z Kosowa, i obok słupka.


Na wyrównanie trzeba było czekać do 24. minuty. Bartosz Orłowski zagrał prostopadłe podanie do Mateusza Krupnika, a napastnik biało-niebieskich przepchnął obrońcę z Kosowa i pewnym uderzeniem przy lewym słupku trafił na 1-1.


Niespełna dziesięć minut później MKS II wyszedł na prowadzenie, które później stopniowo powiększał. Po faulu Michała Dobiegały na Bartłomieju Gromku sędzia Marek Lewandowski podyktował rzut karny dla gospodarzy, który pewnie wykorzystał Orłowski, trafiając płasko przy lewym słupku na 2-1.


Druga połowa rozpoczęła się od niewykorzystanej kontry Piaseczna. Najpierw Mateusz Lubański nie zdołał zamknąć dośrodkowania z lewego skrzydła, a chwilę później, po wycofaniu piłki na dwunasty metr, Karol Boniecki uderzył wolejem obok prawego słupka.


Na szczęście już minutę później podopieczni grającego trenera Pawła Wojciechowskiego zdołali odskoczyć drużynie z Kosowa na dwa gole. Po mocnym dośrodkowaniu Bonieckiego z lewej strony boiska Marcin Polewczyk interweniował tak niefortunnie, że główkował do własnej bramki...


MKS II poszedł za ciosem i w 64. minucie trafił na 4-1. Damian Młoźniak, który po kontuzji Macieja Górzyńskiego został przesunięty z prawego skrzydła na środek pomocy, świetnie dograł do wychodzącego lewą stroną Karola Bonieckiego, a młody skrzydłowy Piaseczna mocnym uderzeniem z ostrego kąta nie dał golkiperowi gości żadnych szans.


W 66. minucie piłkarze Walki Kosów zdobyli się na ostatni zryw. Cezary Fabisiak ograł na lewej stronie pola karnego Kamila Matę, ale jego uderzenie w krótki róg obronił dobrze ustawiony Lucjan Baran, który odbił futbolówkę nogą.


W 74. minucie, w przeciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund, MKS II zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje do podwyższenia na 5-1. Zarówno Mateusz Lubański, jak i Igor Pastuszak, będąc niemalże sam na sam z golkiperem gości, uderzali wprost w niego...


Jeszcze lepszą okazję miał dwie minuty później Mateusz Krupnik, który podszedł do rzutu karnego, podyktowanego za faul na Pastuszaku. Napastnik MKS-u II uderzył jednak niemal w środek bramki i Jakub Kordel pewnie wyłapał jego strzał.


Starszy z braci Krupników zrehabilitował się jednak za tę sytuację i dobił Walkę Kosów dwoma golami. W 80. minucie wykorzystał świetne prostopadłe podanie od Damiana Młoźniaka, trafiając przy lewym słupku na 5-1, a w 81. minucie ustalił wynik meczu, dostawiając nogę do mocnego zagrania Karola Bonieckiego z lewej strony pola karnego.


Kolejny mecz „dwójka” rozegra już w niedzielę (20 września) o godzinie 11.00 w Wiązownie. Przeciwnikiem MKS-u II będzie City Wilanów, prowadzony przez Łukasza Pachelskiego, byłego szkoleniowca piaseczyńskich juniorów.


13 września 2020

A-klasa – 5. kolejka

MKS II Piaseczno 6 – 1 Walka Kosów

Bramki: 24’, 80’, 81’ M.Krupnik, 33’ (k) Orłowski, 53’ Polewczyk (sam.), 64’ Boniecki – 10’ Mrowiński

Skład: Baran – Bogdan, Wojciechowski (70’ Olesiejuk), Mata, Gromek (65’ Pastuszak) – Młoźniak, Górzyński (34’ Lubański), Niedziela, Boniecki – Orłowski, M.Krupnik

Żółte kartki: Pastuszak (Piaseczno II) – Polewczyk (Walka)

Sędziował: Marek Lewandowski (WS Warszawa)

414 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page