top of page
Zdjęcie autoraajacied

WICELIDER POKONANY

Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli w sobotę (20 października) piłkarze MKS-u II Piaseczno. Podopieczni trenera Bartosza Kobzy pokonali u siebie 4-2 wicelidera Ligi Okręgowej, Józefovię Józefów! Biało-niebiescy nadal plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli, ale jej dół jest tak spłaszczony, że nasza ekipa traci do 9. LKS-u Chlebnia... zaledwie 3 punkty.

Motorem napędowym w spotkaniu z Józefovią był dla naszej ekipy Kamil Matulka, który nie mógł wystąpić w starciu pierwszej drużyny z Pruszkowie z powodu nadmiaru kartek. „Matul” już w 14. minucie efektownym uderzeniem z woleja po dośrodkowaniu z lewej strony boiska zmusił stojącego między słupkami Józefovii Patryka Przybysza do „wyplucia” piłki, a do futbolówki najszybciej doskoczył Moatasem Aziz, który uderzeniem po rękawicy golkipera trafił przy prawym słupku na 1-0.

W 31. minucie, po dośrodkowaniu przyjezdnych, zawodnicy MKS-u II posłali długą piłkę w stronę Egipcjanina, ale ten, po rajdzie od połowy boiska, nie zdecydował się na odegranie na wolne pole do Konrada Deperasińskiego, tylko próbował samodzielnie wykończyć akcję. Skończyło się na niecelnym uderzeniu w długi róg...

W 42. minucie, po bliźniaczo podobnym rajdzie Aziza, pomocnik Piaseczna tym razem zagrywał do partnera z drużyny, ale zdecydował się na to o ułamek sekundy za późno i futbolówka trafiła za plecy Deperasińskiego.

Kilka minut po zmianie stron Egipcjanin zachował się już po profesorsku. Aziz spowolnił błyskawiczną kontrę Piaseczna, ale po chwili zagrał idealną prostopadłą piłkę do wbiegającego w pole karne gości Kamila Matulki, który precyzyjnym strzałem przy lewym słupku podwyższył na 2-0.

W 60. minucie wicelider z Józefowa złapał kontakt. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska nieupilnowany Kamil Kucharski potężnym wolejem przy prawym słupku dał przyjezdnym nadzieję na odwrócenie losów spotkania.

Radość podopiecznych trenera Damiana Politańskiego trwała jedynie kilkadziesiąt sekund. W 61. minucie kapitalnie na lewym skrzydle zachował się Filip Kaczmarski, który przedarł się między dwoma obrońcami Józefovii, a następnie posłał płaskie podanie wzdłuż linii bramkowej, wykończone uderzeniem Konrada Deperasińskiego „do pustaka” na 3-1.

W 66. minucie goście mogli wykorzystać chwilę nieuwagi piaseczyńskiej obrony, ale doskonale w bramce MKS-u II spisał się Radek Wąszewski, który odbił uderzenie rywali. Po chwili akcja przeniosła się już na połowę zielono-biało-czerwonych, ale po kolejnym rajdzie Aziza od połowy boiska nasz zawodnik uderzył obok długiego słupka.

W 74. minucie ekipa Bartosz Kobzy strzeliła czwartego gola. Kamil Matulka miękkim zagraniem przerzucił piłkę nad defensorem Józefovii, a akcję wykończył Deperasiński, trafiając do siatki mocnym uderzeniem przy prawym słupku.

Goście nie rezygnowali jednak z walki i w 82. minucie strzelili drugiego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony boiska nieupilnowany Jakub Kita trafił głową na 4-2.

Na więcej Józefovii zabrakło już i czasu, i możliwości. Skrzydła podcięła gościom czerwona kartka, którą za faul na wychodzącym na czystą pozycję Marcelu Grochowskim otrzymał Łukasz Rosłonek i mecz zakończył się ostatecznie triumfem Piaseczna 4-2.

W najbliższym tygodniu biało-niebiescy rozegrają dwa mecze ligowe. W środę (24 października) MKS II zmierzy się na wyjeździe w zaległym spotkaniu z Naprzodem Stare Babice (początek o godzinie 19.00), zaś w niedzielę (28 października), także na wyjeździe, ekipę Bartosza Kobzy sprawdzą rezerwy Ursusa. Początek o godzinie 11.00.