top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

WICELIDER POKONANY


Wysokie prowadzenie i... sporo nerwów w drugiej połowie. MKS Piaseczno, który po 34 minutach wygrywał w Rembertowie 3-0 z wiceliderem IV ligi, Escolą Varsovia, po przerwie oddał rywalom inicjatywę, ale ostatecznie sięgnął po trzy punkty, dowożąc do ostatniego gwizdka wynik 3-2.

 

Biało-niebiescy, wciąż czekający na zwolnienie z kwarantanny kilku zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu, rozpoczęli w sobotę (29 sierpnia) najlepiej, jak mogli. Już w pierwszej minucie Konrad Rudnicki zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego, a do odbitej przez Filipa Brzezińskiego piłki najszybciej dopadł Kamil Matulka, który z bliska trafił na 1-0 dla MKS-u.


Gospodarze nie podłamali się i w ciągu piętnastu minut mogli nie tylko wyrównać, ale i wyjść na prowadzenie. W 8. minucie Michał Olczak obronił jednak mocny strzał Adriana Sobierajskiego z lewej strony pola karnego w krótki róg, a w 16. minucie, po podaniu z prawego skrzydła na przedpole, Jakub Stachowicz uderzył w poprzeczkę.


Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Escoli w 18. minucie. Piłka po błędzie jednego z defensorów wicelidera IV ligi trafiła do Oliwiera Osińskiego, młody pomocnik Piaseczna zagrał na prawe skrzydło do Michała Suchanka, a były skrzydłowy Znicza Pruszków dośrodkował na dalszy słupek do Konrada Rudnickiego, który mocną główką podwyższył na 2-0 dla biało-niebieskich.


W 25. minucie mogło być 3-0 dla drużyny Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego. Kamil Matulka dostał krzyżowe podanie na prawą stronę pola karnego, sprytnym zwodem przełożył sobie piłkę na lewą nogę, ale tym razem Filip Brzeziński przytomnie skrócił kąt i zdołał odbić nogą uderzenie „Matula”. Chwilę później dogodnej okazji nie wykorzystał również Suchanek, którego strzał przeszedł tuż obok długiego słupka.


Kilka minut później kontaktową bramkę mogła zdobyć Escola, ale futbolówka po ładnym uderzeniu bardzo aktywnego w tym meczu Adriana Sobierajskiego przeszła nad poprzeczką.


W 34. minucie Piaseczno prowadziło już różnicą trzech goli. Filip Brzeziński sfaulował mijającego go Łukasza Krupnika, a Michał Suchanek potężnym uderzeniem z rzutu karnego trafił w prawy górny róg na 3-0 dla MKS-u.


Po zmianie stron podopieczni Modrzejewskiego i Naklickiego oddali inicjatywę rywalom. W 58. minucie nadzieję w serca Escoli wlał Damian Sędzikowski, który wszedł środkiem w pole karne i efektowną „podcinką” strzelił pierwszego gola dla wicelidera tabeli.


Zawodnicy Piaseczna mogli ponownie odskoczyć gospodarzom na trzy bramki, ale najpierw dwójkowej akcji z Konradem Rudnickim nie wykorzystał Dylan Cetra, którego uderzenie Brzeziński zdołał zbić na rzut rożny, a trzy minuty później fatalnego błędu nie wykorzystał „Rudy”, który dostał podanie od golkipera rywali, ale niepotrzebnie zdecydował się na niemal natychmiastowy strzał, po którym piłka przeszła nad poprzeczką.


W 83. minucie Escola złapała kontakt z MKS-em. Jeden z zawodników Piaseczna sfaulował w polu karnym Bartosza Nahornego i choć Michał Olczak obronił wykonywaną przez Jana Bąka „jedenastkę”, to wobec dobitki tego piłkarza był już bezradny.


Końcówka spotkania dostarczyła kibicom sporo nerwów, ale – na szczęście dla biało-niebieskich – w jej kluczowych momentach świetnie spisywali się Szymon Wiejak i Michał Suchanek, którzy starali się przytrzymać piłkę daleko od własnej bramki, kradnąc w ten sposób cenne sekundy. Ostatecznie MKS wygrał w Rembertowie 3-2 i po pięciu kolejkach (z których nasi zawodnicy rozegrali tylko trzy) plasuje się na 7. miejscu w tabeli, mając w dorobku 6 punktów.


Najbliższą okazją do podskoczenia w klasyfikacji będzie środowy (2 września) zaległy mecz z zajmującą w tej chwili 11. miejsce Józefovią Józefów. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim w Piasecznie.


29 sierpnia 2020

IV liga – 5. kolejka

Escola Varsovia 2 – 3 MKS Piaseczno

Bramki: 58’ Sędzikowski, 83’ Bąk – 1’ Matulka, 18’ Rudnicki, 34’ (k) Suchanek

Escola: Brzeziński – Stachowicz, Gurzęda, Farbiszewski, Bolmowski – Jończyk (46’ Anusik), Szynke (75’ Nahorny), Mazur – Bąk, Sobierajski (59’ Wrzeszcz), Sędzikowski

Piaseczno: Olczak – Krupnik (86’ Małkowski), Janowski, Jaszczak, Ziemnicki – Ayodeji, Wiejak – Matulka (90+1’ Orłowski), Osiński (73’ Cetra), Suchanek – Rudnicki

Żółte kartki: Sędzikowski, Sobierajski, Brzeziński, Bąk, Stachowicz (Escola) – Ziemnicki, Cetra, Wiejak (Piaseczno)

421 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page