top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

WICHER CUP 2020 DLA PIASECZNA


Zwycięstwem MKS-u Piaseczno zakończył się mocno obsadzony turniej Wicher Cup 2020, w którym rywalizowały zespoły z rocznika 2010. Ponadto do Drużyny Gwiazd trafiło dwóch reprezentantów Biało-Niebieskich: Kajetan Wilk i Olek Lasota.

 

W pierwszej fazie zmagań wystartowało 21 drużyn, podzielonych na 3 siedmiozespołowe grupy. Podopieczni trenera Jarosława Ludwiniaka trafili do grupy B, w której wygrali 3-0 z ŁKS-em Łochów, 4-1 z Polonią Warszawa, 2-1 z gospodarzami imprezy, Wichrem Kobyłka, 5-0 z Akademią Piłkarską Perełki Puławy, zremisowali 1-1 ze Zwarem Warszawa i przegrali jeden mecz, 1-2 z Juventus Academy Warszawa. 13 punktów, zdobytych w sześciu spotkaniach, dało naszej drużynie 2. miejsce w grupie (za Juventusem, który zakończył tę fazę z 5 wygranymi i remisem) i awans do fazy finałowej, w której uczestniczyły po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.

Decydujące boje były już prawdziwym koncertem w wykonaniu Biało-Niebieskich. Piaseczno przeszło przez tę fazę jak burza, wygrywając 1-0 ze Zniczem Pruszków, po 3-1 z Deltą Warszawa i Akademią Piłkarską TOP-54 Biała Podlaska, 4-1 z WNS Łódź i remisując 1-1 z Juventus Academy, zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Srebro trafiło do Znicza Pruszków, a brąz do warszawskiej Delty.

Oprócz pucharu i złotych medali za zwycięstwo w Wicher Cup 2020, MKS miał również dwóch przedstawicieli w najlepszej siódemce zmagań. Do Drużyny Gwiazd trafili Kajetan Wilk i Olek Lasota. Co ciekawe, ten drugi, choć zazwyczaj gra w polu, tym razem kapitalnie sprawdził się w roli bramkarza.

584 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page