top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

WSZYSTKIE MECZE I TRENINGI ZAWIESZONE


Zarząd klubu MKS Piaseczno informuje, że zgodnie z postanowieniami, które zapadły podczas spotkania burmistrza z dyrektorami wszystkich jednostek organizacyjnych oraz prezesami miejskich spółek w ślad za postanowieniem Rady Ministrów i zaleceniami Ministerstwa Sportu oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, wszystkie treningi i mecze naszego klubu zostają zawieszone do odwołania.

 

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się szalejącego w Europie koronawirusa, premier Mateusz Morawiecki podjął we wtorek (10 marca) decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju. Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu, zarekomendowała natomiast, by właściwe podmioty zrezygnowały również z organizacji imprez, które nie miały charakteru masowego (poniżej 1000 osób). O to samo apelował do władz ośrodków sportowych i gmin także Główny Inspektorat Sanitarny.


W ślad za tymi rekomendacjami poszły również poszczególne związki sportowe. W środę (11 marca) Mazowiecki Związek Piłki Nożnej ogłosił, że do końca miesiąca zawieszone zostają wszystkie rozgrywki, organizowane pod egidą MZPN – zarówno turnieje, mecze ligowe, jak i sparingi (juniorów i seniorów).


Władze Piaseczna podjęły natomiast decyzję o zamknięciu do 25 marca wszystkich placówek oświatowych i sportowych w gminie (boiska Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, basen itp.). Wprowadzone ograniczenia mają charakter prewencyjny, aby minimalizować rozprzestrzenianie się wirusa.


MKS Piaseczno, w trosce o dobro naszych zawodników i ich najbliższych, dostosował się do odgórnych wytycznych i czasowo zawiesił wszystkie zajęcia sportowe w klubie. Chłopcom i rodzicom zalecamy słuchanie komunikatów władz i w czasie przerwy stosowanie się do nich. Jednocześnie informujemy, że wszystkie zajęcia, które przepadną w marcu, będą odrabiane w kolejnych miesiącach, kiedy sytuacja się uspokoi. O terminach będzie informował zarząd klubu za pośrednictwem trenerów poszczególnych roczników.

340 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page