top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

WYGRANA Z WICELIDEREM IV LIGI


MKS Piaseczno wygrał 1-0 z Mazovią Mińsk Mazowiecki, wiceliderem radomsko-siedleckiej IV ligi, w przedostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek ligowych.

 

Podopieczni trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego wyglądali dziś znacznie lepiej niż w ubiegłotygodniowej grze kontrolnej z Wilgą Garwolin. Już w 7. minucie prowadzenie mógł dać gospodarzom Michał Suchanek, ale Dominik Pusek zdołał odbić uderzenie „Suchego” z woleja. Golkiper Mazovii znakomicie spisał się również w 20. minucie, gdy obronił strzał Kamila Hernika z bliskiej odległości.

Przyjezdni również mieli w pierwszej części spotkania dwie akcje, po których mogły paść gole. W 26. minucie jeden z pomocników popisał się kapitalnym prostopadłym podaniem między dwóch zawodników Piaseczna, ale uderzenie z lewej strony pola karnego padło łupem Jakuba Stefaniaka, zaś pięć minut później bardzo dobrej wrzutki z lewej strony boiska nie wykorzystał zamykający akcję Łukasz Puciłowski, którego wolej zatrzymał się na bocznej siatce piaseczyńskiej bramki.

Jedyny gol sobotniego (13 marca) spotkania padł w 69. minucie. Konrad Rudnicki kapitalnie dośrodkował z prawego skrzydła na środek pola karnego do Bartosza Orłowskiego i choć bramkarz Mazovii zdołał odbić główkę „Orła”, to przy dobitce był już bez szans.

Minutę później mogło być 2-0 dla MKS-u. Konrad Szałek przejął piłkę w środkowej strefie boiska, podbiegł z nią na przedpole i oddał mocny strzał z około 20 metrów, po którym futbolówka odbiła się jednak od poprzeczki...

W 84. minucie przyjezdni mieli doskonałą okazję do wyrównania. Znany z wielu znakomitych sezonów w Victorii Sulejówek Wojciech Wocial dostał podanie z lewej strony boiska, odwrócił się z piłką i uderzył przy lewym słupku, ale świetną interwencją popisał się wprowadzony kilka minut wcześniej Szymon Sobczak.

Za tydzień (20 marca) drużyna trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego miała rozegrać w Piasecznie ostatni sparing przed rundą wiosenną (z Mszczonowianką Mszczonów). Nie wiadomo jednak, czy nowe obostrzenia, które zostaną wprowadzone na Mazowszu od 15 do 28 marca, tych planów nie pokrzyżują...

13 marca 2021

MKS Piaseczno 1 – 0 Mazovia Mińsk Mazowiecki

Bramka: 69’ Orłowski

Skład: Stefaniak (77’ Sobczak) – Barwiński (75’ Pruszczyk), Jaszczak, Janowski, Ziemnicki (61’ Gromek) – Ayodeji (84’ Cetra), Wojtkielewicz (46’ Wiejak) – Matulka (61’ Orłowski), Hernik (67’ Szałek), Suchanek (80’ Prusiński) – Rudnicki (73’ Boniecki)

Żółte kartki: Hernik (Piaseczno) – ? (Mazovia)

496 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page