top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

ZMIANY KADROWE W MKS-IE

Zaktualizowano: 18 lip 2020


Aż ośmiu nowych zawodników zobaczymy w nadchodzącym sezonie w barwach MKS-u Piaseczno. Z klubem pożegnało się jednak dziewięciu występujących tu dotychczas graczy.

 

Po storpedowanym przez pandemię koronawirusa sezonie 2019/2020, zakończonym nieudanymi dla biało-niebieskich zmaganiami w Final Four o prawo gry w barażu o III ligę, MKS wyjątkowo aktywnie działa na rynku transferowym. Nowymi zawodnikami Piaseczna zostaną między innymi zawodnicy z doświadczeniem w wyższych ligach oraz wyróżniający się gracze z IV ligi.


Nowym bramkarzem MKS-u będzie Michał Olczak, 24-letni golkiper, broniący dotychczas w trzecioligowym Ursusie. Zawodnik ten ma również w piłkarskim CV występy w Zniczu Pruszków, Polonii Warszawa oraz klubach włoskich: US Pistoiese, Fermana FC i Folgore Caratese.


Linię obrony wzmocni Sebastian Małkowski, także 24-letni trzecioligowiec, grający od czterech lat w Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Wychowanek Dolcanu Ząbki może grać zarówno na prawej stronie defensywy, jak i na środku obrony.


Największą przebudowę przejdzie druga linia biało-niebieskich. Nowym defensywnym pomocnikiem będzie 27-letni Nigeryjczyk Ahmed Toriola Ayodeji, wyróżniający się zawodnik czwartoligowego Drukarza Warszawa, a pomocnikami z inklinacjami ofensywnymi będą Kamil Hernik (26-latek z Mszczonowianki Mszczonów, grający wcześniej także w Mazurze Karczew, Pilicy Białobrzegi i Polonii Warszawa), powracający do Piaseczna z Ursusa Oskar Wójcik oraz Szymon Wiejak, 24-latek, także z Ursusa, grający w przeszłości między innymi w Wiśle Puławy, Lechii Tomaszów Mazowiecki, Resovii oraz szwedzkich klubach IFK As i Nordvarmlands FF.


Za strzelanie goli również odpowiedzialni będą nowi gracze: Sebastian Szczepaniak z Mazura Karczew oraz Mateusz Olszak, 27-latek z przeszłością w Lechu Poznań, Chełmiance Chełm, Puszczy Niepołomice, Wiśle Puławy, Avii Świdnik i Hetmanie Zamość, w którym całkiem niedawno został królem strzelców IV ligi.


Jeżeli chodzi o transfery z klubu, to nowych pracodawców mają już: bramkarz Jakub Trojanowski, który przeniesie się do trzecioligowej Kotwicy Kołobrzeg, Robert Majewski, który w nadchodzącym sezonie zagra w – także trzecioligowym – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, zaś obrońca Marcin Grunt i napastnik Zbigniew Obłuski trafią do drużyny z radomskiej okręgówki, Pilicy Nowe Miasto. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy dostali natomiast: bramkarz Marcin Marcinkowski, obrońca Patryk Dąbkowski oraz pomocnicy: Michał Koszela, Marek Pawłowski i Tomasz Doliński.


Wszystkim zawodnikom, których nie zobaczymy już w Piasecznie, serdecznie dziękujemy za grę, zaś nowym piłkarzom życzymy powodzenia w biało-niebieskich barwach!

1314 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page