top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

ZWYCIĘSTWO NA INAUGURACJĘ


MKS Piaseczno udanie zainaugurował rundę jesienną sezonu 2020/2021. Biało-niebiescy wygrali na wyjeździe z Marcovią Marki 3-0, choć od 40. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Konrada Wojtkielewicza.

 

Spotkanie zaczęło się dla podopiecznych trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego wręcz idealnie: już pierwsza groźniejsza sytuacja podbramkowa dała MKS-owi prowadzenie. W 3. minucie Łukasz Krupnik dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, podyktowanego za faul na Bartłomieju Gromku, a w „szesnastce” najlepiej zachował się debiutujący w barwach Piaseczna Szymon Wiejak, który efektowną piętką trafił przy prawym słupku na 0-1.


Z czasem inicjatywę zaczęli jednak przejmować gospodarze, którzy zdołali nawet kilkukrotnie postraszyć defensywę MKS-u. Co prawda błąd Adama Jaszczaka przy linii bocznej boiska pozostał bez konsekwencji, a mocne uderzenie Bartosza Kozika z rzutu wolnego pewnie wybronił dobrze ustawiony Michał Olczak (kolejny debiutant, sprowadzony – tak jak Wiejak – ze stołecznego Ursusa), ale już w 33. minucie gospodarze mieli doskonałą okazję do strzelenia wyrównującego gola. Po błędzie Michała Janowskiego, który zbyt lekko podał do sprowadzonego z Mazura Karczew Sebastiana Szczepaniaka, podopieczni trenera Konrada Kucharczyka przeprowadzili błyskawiczną kontrę, zakończoną przytomnym minięciem Olczaka przez Bartłomieja Gołasiewicza i... fatalnym kiksem tego zawodnika, który – mając już właściwie pustą bramkę – uderzył obok słupka.


Punktem zwrotnym spotkania mogła być sytuacja z 40. minuty. Konrad Wojtkielewicz trącił w środkowej strefie boiska jednego z rywali, a ten w wyniku tego niegroźnego z pozoru starcia upadł tak niefortunnie, że doznał bardzo poważnie wyglądającej kontuzji stopy. Sędzia pokazał początkowo „Żabie” żółtą kartkę, ale po chwili, chyba pod wpływem emocji, związanych z widokiem nienaturalnie wykręconej stopy zawodnika Marcovii, zmienił decyzję i wyrzucił pomocnika MKS-u z boiska.


W drugiej połowie, mimo gry w dziesiątkę, biało-niebiescy nie tylko mądrze bronili dostępu do własnej bramki, ale i dość często straszyli gospodarzy akcjami ofensywnymi. W 52. minucie, po dośrodkowaniu Kamila Matulki z prawej strony boiska, wolej Szczepaniaka nie trafił w światło bramki, kilkadziesiąt sekund później wprowadzony chwilę wcześniej z ławki rezerwowych Michał Suchanek w pierwszym kontakcie z piłką nieznacznie chybił, główkując po rzucie rożnym nad poprzeczką, a w 57. minucie ten sam zawodnik nie wykorzystał dobrego podania Łukasza Krupnika, uderzając z prawej strony pola karnego obok długiego słupka.


Marcovia odgryzła się stuprocentową sytuacją z 61. minuty, ale Paweł Barzyc strzelił niemal w środek bramki i bardzo dobrze spisujący się tego dnia golkiper Piaseczna nie miał żadnych problemów z wyłapaniem jego uderzenia.


W 68. minucie MKS podwyższył prowadzenie. Wiejak świetnie zachował się na lewej stronie pola karnego, ogrywając jednego z defensorów Marcovii i wycofując piłkę do Sebastiana Szczepaniaka, który również okrasił debiut golem, trafiając do pustej bramki na 0-2.


Marcovia mogła jeszcze złapać kontakt w 90. minucie, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał tym razem Paweł Basiuk, który również nie znalazł sposobu na Michała Olczaka.


Chwilę później akcja przeniosła się pod bramkę gospodarzy – Mateusz Olszak, kolejny debiutant w naszym zespole, wywalczył rzut karny, a „jedenastkę” zamienił na gola Suchanek, który pewnym uderzeniem zmylił stojącego w bramce Marcovii Mateusza Cichawę.


W czwartej minucie doliczonego czasu gry ekipa z Marek mogła jeszcze pokusić się o honorowe trafienie, ale znakomity strzał Kacpra Lachowicza z rzutu wolnego w jeszcze lepszym stylu wybronił Olczak, który zdołał sparować uderzenie na rzut rożny.


Kolejny mecz biało-niebiescy rozegrają na własnym stadionie z Józefovią, która w pierwszej kolejce wygrała na wyjeździe ze Spartą Jazgarzew 1-0. Spotkanie odbędzie się w sobotę (8 sierpnia) o godzinie 11.00.


1 sierpnia 2020

IV liga – 1. kolejka

Marcovia Marki 0 – 3 MKS Piaseczno

Bramki: 3’ Wiejak, 68’ Szczepaniak, 90+2’ (k) Suchanek

Skład: Olczak – Krupnik (85’ Małkowski), Jaszczak, Janowski, Gromek (46’ Ziemnicki) – Wojtkielewicz, Wiejak (90+2’ Dobies) – Matulka (77’ Olszak), Hernik (46’ Ayodeji), Szczepaniak – Rudnicki (54’ Suchanek)

Żółte kartki: Liszewski, Dałek (Marcovia) – Janowski, Modrzejewski (Piaseczno)

Czerwona kartka: 40’ Wojtkielewicz (Piaseczno – za faul)

980 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page