• Zdjęcie autoraajacied

ZWYCIĘSTWO NA KONIEC SEZONU

MKS Piaseczno w dobrym stylu zakończył sezon 2020/2021. Podopieczni trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego wygrali 3-0 ze Spartą Jazgarzew, odnosząc dziesiąte zwycięstwo z rzędu.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć oba zespoły miały dobre okazje do otworzenia wyniku. Po stronie Sparty próbował Karol Belka, który ładnie przedarł się lewą stroną w pole karne, ale w ostatniej chwili został przyblokowany, a w 37. minucie zbyt lekkie podanie Adama Jaszczaka uratował Szymon Sobczak, który dalekim wyjściem z bramki zażegnał niebezpieczeństwa, zaś po stronie Piaseczna najlepszą okazję miał Kamil Matulka, którego uderzenie lewą nogą obiło poprzeczkę.

Gole padły dopiero po zmianie stron. W 57. minucie kapitalną indywidualną akcją popisał się „Matul”, który na niewielkiej przestrzeni ograł na lewej stronie trzech zawodników Sparty i pewnym uderzeniem, po którym futbolówka odbiła się jeszcze od bramkarza Huberta Ihnatowicza, trafił na 1-0.

W 61. minucie MKS mógł podwyższyć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Konrada Szałka z rzutu rożnego mocną główką popisał się Adrian Dobies, ale golkipera jazgarzewian wyręczył jeden z defensorów, który wybił piłkę z linii bramkowej.

Kilkadziesiąt sekund później Piaseczno trafiło jednak na 2-0. Znów z kornera, tyle że z lewej strony, dośrodkowywał Szałek, a Bartosz Orłowski precyzyjnym strzałem głową pokonał Huberta Ihnatowicza.

W 69. minucie bliski zdobycia bramki był rozgrywający dobry mecz „Szałi”, ale jego techniczne uderzenie pod poprzeczkę wybronił – świetną interwencją – golkiper Sparty Jazgarzew.

MKS Piaseczno postawił kropkę nad „i” w 90. minucie spotkania. Premierowego gola w biało-niebieskich barwach strzelił szesnastoletni Kacper Prusiński, który pokonał wprowadzonego w końcówce Piotra Stoleckiego płaskim, mierzonym uderzeniem.

Podopieczni trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego zakończyli sezon na 3. miejscu w ligowej tabeli, ustępując jedynie gorszym bilansem bezpośrednich spotkań Victorii Sulejówek i zdecydowanie najlepszej drużynie naszej grupy, Ząbkovii Ząbki, która zakończyła sezon z 73 punktami na koncie, przechodząc przez rozgrywki z zaledwie jednym remisem i jedną porażką.