top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

PODSUMOWANIE RUNDY: NA PODIUM


Po rundzie jesiennej piłkarze A-klasowych rezerw mają stratę zaledwie jednego punktu do drugiego miejsca w ligowej tabeli. Na uwagę zasługuje średnia wieku naszego zespołu – 18 lat.

 

W 14 spotkaniach „Serie A” drużyna rezerw MKS Piaseczno zgromadziła na swoim koncie 27 punktów. Nasi gracze odnieśli łącznie 8 zwycięstw, 3 razy zremisowali, a 3 razy to przeciwnicy byli górą. Do najwyższych zwycięstw można zaliczyć: 5:0 u siebie z Jednością Żabieniec, 8:0 na wyjeździe z Ożarowianką II Ożarów Mazowiecki, 7:0 z Progresem Warszawa, 5:1 z rezerwami KS Raszyn oraz 3:0 w Piasecznie z drugą w tabeli Przyszłością Włochy. 63 procent zwycięstw miało miejsce na własnym boisku – prawdziwej twierdzy, ponieważ rywale nie zdołali jeszcze w tym sezonie wywieźć stąd 3 punktów.


MKS II Piaseczno zdobył ogółem 40 bramek (2,86 gola na mecz), zaś 17 razy musieliśmy wyciągać piłkę z siatki (71 procent z nich na wyjeździe) – w obu przypadkach to trzeci najlepszy wynik w lidze. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na średnią wieku pierwszej jedenastki – 18,49 lat. Najmłodszy skład wyszedł na murawę w starciu z rezerwami Ożarowianki oraz Perłą Złotokłos – średnia 18,09. A jak prezentują się statystyki indywidualne?


We wszystkich meczach minionej rundy w naszych barwach wystąpiło 33 zawodników. Patryk Bogdan, Maciej Górzyński oraz Jakub Soboń zagrali w każdym z nich. Ostatni z wymienionych jest obecnie najskuteczniejszym strzelcem, a także najlepszym asystentem „dwójki” w rozgrywkach – 6 razy pokonywał golkiperów A-klasowych drużyn i 6 razy dogrywał piłkę do partnerów z zespołu. 5 bramek zdobył z kolei Konrad Szałek (jednocześnie autor 5 asyst), a 4 Kacper Prusiński.


Liczymy na udaną walkę o awans, rozwój naszych młodych zawodników i zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców do ich wspierania podczas meczów!

210 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page