top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

PODSUMOWANIE RUNDY: ZASŁUŻONY AWANS


Piłkarze rocznika 2006 w znakomitym stylu wygrali rozgrywki I ligi okręgowej i dzięki temu mogli świętować awans na szczebel wojewódzki.

 

W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 rozgrywek I ligi okręgowej juniorów młodszych U-16 reprezentanci MKS Piaseczno odnieśli najwięcej zwycięstw ze wszystkich zespołów w lidze i z 34 punktami (5 punktów przewagi nad drugą Jednością Żabieniec) wywalczyli awans na poziom wojewódzki. Podopieczni trenera Adama Krzyżanowskiego aż 11 razy pokonywali rywali – w tym 7:0 na własnym boisku Promyk Nowa Sucha oraz 4:1 na wyjeździe Jedność Żabieniec i Spartę Jazgarzew. Poza tym drużyna zanotowała 1 remis i 2 porażki (najmniej w lidze).


Nasi piłkarze osiągnęli najlepszy bilans bramkowy w lidze: strzelili ogółem 42 gole, tracąc przy tym tylko 16 (średnia 1,2 straconego gola na mecz, 5 razy zachowane czyste konto). Rywalem, z którym szczególnie dobrze sobie radziliśmy, była ekipa Sparty Jazgarzew – wygrane 4:0 i 4:1. Bramki najczęściej padały pomiędzy 61 a 75 minutą – w tym okresie meczu MKS trafiał 10 razy.


Na uwagę zasługuje postawa fair play zawodników ekipy 2006, którzy zebrali najmniej żółtych kartek w lidze (11), a żaden z nich ani razu nie zobaczył czerwonego kartonika.


Najskuteczniejsi


Najwięcej razy do siatki rywali trafiał Jakub Hołodniak, autor 10 goli. 7 bramek zdobył Jakub Jarzębiński, 6 Olivier Pogorzelski, po 3: Antoni Celiński-Mysław, Antoni Kęsik, Maksymilian Pałdyna i Szymon Trzmiel, a raz na listę strzelców wpisali się: Filip Kondej, Mateusz Łokietek, Jakub Myśliwiec oraz Marceli Sitek.


Najczęściej piłkę dogrywali partnerom: Jakub Hołodniak – zwycięzca punktacji kanadyjskiej – i Mateusz Łokietek (obaj 7 razy asystowali kolegom z zespołu), a także Jakub Myśliwiec i Franciszek Pytlak (po 4 asysty).


Liderem klasyfikacji pod względem czasu spędzonego na murawie okazał się Dominik Berliński – 1095 minut. Na drugim miejscu znalazł się Jakub Myśliwiec – 1055 minut. Największą średnią minut zaliczył zaś Antoni Celiński-Mysław – 89 minut i 36 sekund.


Najwięcej żółtych kartek – których, jak podkreśliliśmy już wyżej, nie było zbyt wiele – zebrał z kolei Mateusz Łokietek, a zdarzyło mu się to 3 razy.


– Po letnich perturbacjach kadrowych, kiedy to zespół opuściło wielu ważnych zawodników, drużyna zwarła szeregi i niespodziewanie wygrała rozgrywki I ligi okręgowej. W nagrodę uzyskała awans na szczebel wojewódzki i wiosną powalczy z czołowymi mazowieckimi ekipami. Oby omijały ją kontuzje, które minionej jesieni mocno dały się we znaki naszym graczom – mówi Adam Krzyżanowski, trener rocznika 2006.


Jeszcze raz brawa za niezwykle udaną jesień!

357 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page