top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

PODSUMOWANIE XVI KOLEJKI IV LIGI GRUPY POŁUDNIOWEJ


Zapraszamy do podsumowania przedostatniej kolejki ligowej w IV lidze.

 

Najważniejszym wydarzeniem XVI kolejki IV ligi było starcie dwóch zespołów, które przewodziły ligowej tabeli z fantastycznym dorobkiem 40 punktów (13 zwycięstw - 1 remis - 1 porażka). MKS Piaseczno podejmował Oskara Przysucha. Drużyna gospodarzy potwierdziła bardzo dobrą formę i w pełni zasłużenie wygrała 3:0 po bramkach Kamila Matulki, Michała Suchanka i Szymona Wiejaka. Końcowy wynik mógł być znacznie wyższy. Piaseczno nie wykorzystało jeszcze kilku dobrych sytuacji do zdobycia kolejnych goli. Tym zwycięstwem MKS zapewnił sobie tytuł mistrza jesieni. Pewne zwycięstwo odniosła trzecia w tabeli Victoria Sulejówek, która 4:1 pokonała gości z Karczewa. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Bartłomiej Szulim. Mazur mógł pokusić się o lepszy wynik, ale w 37 minucie Mateusz Kociszewski nie wykorzystał rzutu karnego, uderzając w słupek (przy wyniku 1:0 dla Victorii). W drugiej połowie piłkarze z Sulejówka nie pozostawili żadnych złudzeń, kto w tym dniu jest lepszy, aplikując trzy gole. Honorowy gol Wojtasika z Mazura w 90 minucie ustalił końcowy wynik meczu. Ważne zwycięstwo w Siedlcach z rezerwami Pogoni odniósł zespół Mazovii Mińsk Mazowiecki. Decydująca bramka na 2:1 dla Mazovii padła w 70 minucie spotkania. Było to czwarte, kolejne zwycięstwo mińszczan i trzecia, kolejna porażka gospodarzy. Do niespodzianki doszło w Garwolinie, gdzie Wilga zaledwie zremisowała z Podlasiem Sokołów Podlaski. Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami i już w 6 minucie rzut karny dla gospodarzy wykorzystał Kacper Kozikowski. Wyrównał na początku drugiej połowy najlepszy strzelec gości Mateusz Omieciuch. W ostatnim kwadransie gracze Podlasia osłabli, a Wilga przystąpiła do frontalnych ataków. Gości w kilku sytuacjach ratował bramkarz Jakub Bieliński, który popisywał się fantastycznymi interwencjami. Do sensacji doszło w Skórcu, gdzie 17 w tabeli Naprzód podejmował 6 Mszczonowiankę. Kibice byli świadkami szalonego meczu, w którym padło aż 9 goli. Zwycięstwo 5:4 dla Naprzodu przypieczętował w 83 minucie Aleksander Woźnica. W meczu zespołów, które walczą o miejsce w pierwszej 8-ce, KS Raszyn uległ na własnym boisku gościom z Baniochy. Orzeł skromnie wygrał 1:0 po golu Bartłomieja Grudzińskiego w 55 minucie. Ważne zwycięstwo odniosła Energia Kozienice, która pokonała w Hucie Mińskiej Tygrysa i dzięki temu zbliżyła się do pierwszej 8-ki ligowej tabeli. Kluczowym momentem w tym meczu był niewykorzystany rzut karny w 68 minucie przez Tygrysa. Miało to miejsce przy wyniku 1:1. Nietrafiona jedenastka zemściła się w 82 minucie, kiedy to Hubert Strzelczyk ustalił końcowy wynik na 2:1 dla Energii. Ciekawy mecz odbył się w Milanówku, w którym to miejscowy Milan zremisował z Żyrardowianką 2:2. Dwie bramki dla gospodarzy w tym meczu strzelił Michał Madej. Drugą w 90 minucie, która uratowała 1 punkt. Na dole tabeli Zamłynie uległo Płomieniowi Dębe Wielkie 1:2 i była to już... 10 porażka z rzędu. W najbliższy weekend przed nami ostatnia ligowa kolejka rundy jesiennej. Rozstrzygnie się, z jaką przewagą punktową przezimuje lider z Piaseczna, który jedzie na mecz do Mszczonowa. Drugi w tabeli Oskar podejmie na swoim boisku czwartą Wilgę. Trzecia Victoria Sulejówek na wyjeździe zagra z Płomieniem, który ostatnio wygrał dwa mecze z rzędu. Piąta Mazovia podejmie w Mińsku Mazowieckim outsidera z Radomia - Zamłynie.

WYNIKI XVI KOLEJKI IV LIGI GRUPY POŁUDNIOWEJ:

TYGRYS HUTA MIŃSKA - ENERGIA KOZIENICE 1:2 (0:1) Michał Mruz 52' - Bartłomiej Nowak 29', Hubert Strzelczyk 82' w 68 minucie Tygrys nie wykorzystał rzutu karnego.


POGOŃ II SIEDLCE - MAZOVIA MIŃSK MAZOWIECKI 1:2 Jan Helak 41' - Łukasz Puciłowski 33', Michał Bondara 70'

ZAMŁYNIE RADOM - PŁOMIEŃ DĘBE WIELKIE 1:2 Sobolewski 71' - Daniel Matwiejczyk 4' (rzut karny), Bartosz Malesa 21' VICTORIA SULEJÓWEK - MAZUR KARCZEW 4:1 (1:0) Bartłomiej Szulim 2', 60', 74', Boran Abdioglu 78' - Jan Wojtasik 90' w 37 minucie Mateusz Kociszewski (Mazur) nie wykorzystał rzutu karnego.

MILAN MILANÓWEK - ŻYRARDOWIANKA ŻYRARDÓW 2:2 (0:0) Michał Madej 55', 90' - Jakub Papliński 77', Krzysztof Bajurski 85'

NAPRZÓD SKÓRZEC - MSZCZONOWIANKA MSZCZONÓW 5:4 (3:1) Damian Chłopek 4', Karol Chojecki 18', Patryk Szachnowski 45', 60' karny, Aleksander Woźnica 83' - Mikołaj Napora13', Patryk Obiała 49', 54' karny, Patryk Kubicki 71'

MKS PIASECZNO - OSKAR PRZYSUCHA 3:0 (1:0) Kamil Matulka 31', Michał Suchanek 66', Szymon Wiejak 74'

WILGA GARWOLIN - PODLASIE SOKOŁÓW PODLASKI 1:1 Kacper Kozikowski 6' karny - Mateusz Omieciuch 54'

KS RASZYN - ORZEŁ BANIOCHA 0:1 (0:0) Bartłomiej Grudziński 55'

135 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page