top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

AWANS NIE W TYM ROKU


Niestety, choć okazji do strzelenia bramek nie brakowało, do III ligi awansował zespół Mławianki Mława. Podziękowania dla wszystkich zawodników oraz sztabu szkoleniowego za cały ten sezon.

 

W sobotę 25 czerwca w Mławie odbył się drugi mecz barażowy o awans do III ligi. Pierwsze starcie w Piasecznie zakończyło się wynikiem 2:2. W rewanżu skuteczniejsi byli gracze Mławianki.


MKS już w 8 minucie mógł wyjść na prowadzenie, ale celne uderzenie z woleja Konrada Rudnickiego zatrzymała parada bramkarza gospodarzy. 10 minut później mieliśmy kolejną znakomitą okazję – Tymoteusz Barwiński dograł piłkę ze skrzydła na głowę Rudnickiego i tym razem Mławiankę ocalił słupek. Dosłownie chwilę potem dośrodkowanie Kamila Ziemnickiego, strzał głową Szymona Wiejaka i znów zabrakło niewiele, by futbolówka zatrzepotała w siatce. Ataki Piaseczna nie ustawały. W 25 minucie golkipera Mławy próbował zaskoczyć strzałem Michał Suchanek, a moment później uderzenie z powietrza oddał Kamil Matulka. Ostrzał bramki Mławianki nie ustawał, niestety niewykorzystane sytuacje zemściły się w 35 minucie, gdy gola głową zdobył Joao Odilon. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 1:0 dla Mławianki.


Krótko po rozpoczęciu drugiej części starcia Odilon opanował piłkę w polu karnym Piaseczna i podwyższył rezultat na 2:0. Nie minęło wiele czasu i po rzucie wolnym dla gospodarzy świetną interwencją uratował nasz zespół Władysław Palamar. W 55 minucie po uderzeniu snajpera Mławianki piłka z kolei znalazła się na poprzeczce MKS-u. Piasecznianie odpowiedzieli 4 minuty później i to bardzo skutecznie – po podaniu po ziemi ze skrzydła futbolówka trafiła pod nogi Tymoteusza Barwińskiego, który z bliskiej odległości strzelił gola kontaktowego. Fantastyczna szansa na wyrównanie pojawiła się po blisko półgodzinie drugiej odsłony – po rzucie wolnym wykonywanym przez Ziemnickiego Barwiński trafił w poprzeczkę. Niestety nie udało się dobić piłki. Gracze w niebieskich koszulkach przez moment nie pozwolili Mławiance opuścić własnego pola karnego. 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry miała miejsce sytuacja, która w zasadzie zadecydowała o zwycięstwie przeciwnika. Sędzia spotkania podyktował faul w polu karnym MKS-u na Michale Stryjewskim i ukarał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką Kamila Ziemnickiego. Jedenastkę zamienił na gola Maciej Rogalski. Niestety nie udało się już odmienić losów tego spotkania.


Mimo braku awansu naszym zawodnikom i całemu sztabowi szkoleniowemu należą się ogromne brawa za cały ten sezon, który był pełen wspaniałych momentów. Gratulacje również dla przeciwnika.


Zdjęcie: Bogdan Jakubowski (źródło – Facebook: Mławianka Mława)


25 czerwca 2022 – IV liga – BARAŻE


MKS Piaseczno – Mławianka Mława 3:1 (1:0)


Bramki: 59’ Barwiński


Skład: Palamar – Barwiński, Janowski, Jaszczak (86’ Dobies), Ziemnicki – Suchanek, Ahmed, Macioszek (86’ Krupnik), Matulka (86’ Konopski) – Rudnicki, Wiejak (84’ Hernik)

356 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page