top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

LIDER JEST TYLKO JEDEN


MKS Piaseczno nie dał żadnych szans przeciwnikowi, praktycznie przez cały mecz atakując jego bramkę. Wynik 3:0 mógł być o wiele wyższy.

 

W sobotę w Piasecznie odbył się hit 16. kolejki IV ligi, w którym piłkarze MKS-u podejmowali walczącą z nimi o miano lidera tabeli ekipę Oskara Przysucha. Kibice „Biało-Niebieskich” zobaczyli silną i świetnie zorganizowaną drużynę, która całkowicie zasługuje na miejsce, na którym plasuje się w stawce.


W porównaniu ze starciem z Podlasiem Sokołów Podlaski mieliśmy kilka zmian w pierwszym składzie, przede wszystkim mowa o powrocie kapitana zespołu Michała Janowskiego, który pauzował z powodu czerwonej kartki z Orłem Baniocha. Początek spotkania to kilka szybkich ataków MKS-u, a swoich sił próbowali między innymi Konrad Rudnicki i Bartłomiej Faliszewski. Pierwszy z nich miał doskonałą szansę, niestety jego uderzenie głową z bliska obronił golkiper Oskara. 10 minut później zdarzyła się bardzo podobna sytuacja i znów bramkarz uratował Oskara przed główką Rudnickiego. Chwilę po tym Jakub Mazur musiał jednak wyciągać piłkę z siatki, ponieważ dośrodkowanie Kamila Ziemnickiego z rzutu wolnego wykorzystał Kamil Matulka. Nie minęło wiele czasu, a ten sam zawodnik był blisko świętowania swojego drugiego gola – w 38 minucie po zamieszaniu w polu karnym Oskara futbolówka trafiła pod nogi Matulki, którego strzał po interwencji bramkarza wybił sprzed linii bramkowej jeden z obrońców rywali. Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 1:0.


Druga część starcia to również pełna kontrola podopiecznych trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego. Już kilka minut po gwizdku sędziego świetną akcję stworzył Michał Suchanek, ale jego strzał został zablokowany. Później w doskonałej sytuacji po podaniu Szymona Wiejaka znalazł się Rudnicki, niestety tym razem również nie udało się podwyższyć prowadzenia. Nieco później Konrad i Szymon znów byli blisko bramki, i za każdym razem na drodze stawał im bramkarz. W 66 minucie dryblingiem rodem z La Liga popisał się Suchanek, który pewnie załadował piłkę do siatki. 8 minut później swojego 19 gola w tym sezonie zdobył Szymon Wiejak. Wynik, choć Piaseczno dalej nie odpuszczało, nie uległ już zmianie i na koniec zawodnicy MKS-u mogli wspólnie zaśpiewać: „Tak się bawi i wygrywa MKS!”.


13 listopada 2021 – IV liga – 16. kolejka

MKS Piaseczno – Oskar Przysucha 3:0


Skład: Stefaniak - Barwiński - Janowski - Dobies - Ziemnicki (90’ Krupnik) - Matulka (86’ Wysocki) - Macioszek - Faliszewski (84’ Ahmed) - Suchanek (90’ Orłowski) - Wiejak (90’ Hernik) - Rudnicki


Bramki: 31’ Matulka (asysta Ziemnicki), 66’ Suchanek (asysta Wiejak), 74’ Wiejak

244 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page