top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

MECZ NA SZCZYCIE DLA PIASECZNA


W spotkaniu przeciwko Wildze Garwolin, jednej z rewelacji rozgrywek, nasi zawodnicy potwierdzili znakomitą formę i wygrali aż 5:1.

 

W sobotę 16 października na Stadionie Miejskim w Piasecznie reprezentanci ekipy MKS Piaseczno zmierzyli się ze znajdującą się w czubie tabeli IV ligi Wilgą Garwolin. Mecz na szczycie był kolejnym, w którym nasi zawodnicy popisali się znakomitą skutecznością i odpowiedzialną grą w obronie.


MKS objął prowadzenie już w 6 minucie meczu – Kamil Ziemnicki podał piłkę z rzutu rożnego do powracającego do składu po kontuzji Konrada Rudnickiego, a ten dograł ją do Szymona Wiejaka, który wzniósł się w powietrze i uderzeniem głową zdobył bramkę na 1:0. Wilga próbowała odpowiedzieć, aczkolwiek przeciwnikowi nie udało się poważnie zagrozić naszej drużynie. Po pół godzinie gry Piaseczno dołożyło kolejne trafienie. Podopieczni trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego przechwycili futbolówkę, Rudnicki dośrodkował do Wiejaka, który doskonale wykończył akcję. 10 minut później najlepszy strzelec ligi miał kolejną wspaniałą okazję do podwyższenia wyniku, ale tym razem jego uderzenie z bliskiej odległości wybronił golkiper gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0.


W drugiej części Piaseczno dalej grało swoją grę. W 63 minucie Bartłomiej Faliszewski wypuścił piłkę do przodu, w polu karnym Wilgi znalazł się Kamil Matulka, okiwał dwóch obrońców rywali i wyłożył piłkę Rudnickiemu, który wbił ją do siatki. Nie minęło wiele czasu, gdy swój zmysł strzelecki znów potwierdził Szymon Wiejak, zdobywając gola na 4:0 po dograniu Ziemnickiego z rzutu rożnego. Gości stać było wyłącznie na honorowe trafienie, kiedy to po sporym zamieszaniu Grzegorz Piesio huknął jak z armaty i po odbiciu się od poprzeczki piłka zatrzepotała w siatce Piaseczna. MKS nie pozostawił jednak tego bez odpowiedzi i w doliczonym czasie gry po świetnym zagraniu Kamila Hernika na 5:1 strzelił rezerwowy Mateusz Wysocki, kończąc tym samy to spotkanie.


16 października 2021 IV Liga – 11. kolejka MKS Piaseczno – Wilga Garwolin 5:1


Skład: Stefaniak – Barwiński (74’ Krupnik), Janowski, Jaszczak, Ziemnicki – Matulka (81’ Wysocki), Macioszek (74’ Dobies), Faliszewski (65’ Hernik), Suchanek – Wiejak (79’ Ahmed), Rudnicki (76’ Orłowski)


Bramki: 6’ Wiejak (asysta Rudnicki), 31’ Wiejak (asysta Rudnicki), 63’ Rudnicki (asysta Matulka), 73’ Wiejak (asysta Ziemnicki), 90’ Wysocki (asysta Hernik) – 83’ Piesio

178 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page