PEWNE 3 PUNKTY

Seniorzy MKS Piaseczno w meczu z Mazurem Karczew pokazali się z bardzo dobrej strony i sięgnęli po pierwszy komplet punktów po przerwie zimowej.

W 19. kolejce IV ligi MKS Piaseczno na własnym stadionie zmierzył się z ekipą Mazura Karczew. Podopieczni trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego zaprezentowali się bardzo dobrze – zarówno w ofensywie, jak i w defensywie.

Początek spotkania był dosyć wyrównany, oba zespoły starały się zaatakować przeciwnika, aczkolwiek żadnemu z nich nie udało się wyjść na prowadzenie. W 25 minucie meczu Szymon Wiejak popisał się bardzo groźnym strzałem, który z trudem obronił golkiper gości. Remisowy stan gry utrzymywał się aż do doliczonego czasu pierwszej połowy, kiedy to w polu karnym Mazura sfaulowany został Kamil Matulka, a jedenastkę na gola zamienił Michał Suchanek. Do szatni zawodnicy schodzili przy wyniku 1:0 dla Piaseczna.

W drugiej części meczu MKS wypracował już zdecydowaną przewagę. W 71 minucie Michał Suchanek „zaczarował” swoim dryblingiem jednego z rywali i dograł piłkę prosto na głowę Szymona Wiejaka, a nasz najlepszy strzelec celnym uderzeniem skierował futbolówkę do siatki. Kilka minut później Piaseczno mogło się już cieszyć z wyniku 3:0 – po zagraniu Wiejaka piłkę niefortunnie odbił gracz Mazura, stwarzając doskonałą sytuację Suchankowi, który wychodząc sam na sam zdobył swoją drugą bramkę w tym starciu. Goście, mimo kilku dobrych sytuacji w końcówce – w 87 minucie wspaniałą interwencję zanotował Władysław Palamar, a niewiele później przed stratą gola z rzutu karnego uratowała MKS poprzeczka – nie zdołali odwrócić losów meczu i wynik nie uległ już zmianie.

Po 19 kolejkach MKS Piaseczno z 50 punktami na koncie dalej zajmuje pozycję lidera tabeli – za nami mająca 46 oczek Victoria Sulejówek i 43 punkty Oskar Przysucha. 27 marca o godzinie 12:00 Piaseczno zagra na wyjeździe z Płomieniem Dębe Wielkie.