Zdjęcie autoraAdministrator

PODLASIE POKONANE

Zaktualizowano: 9 lis 2021

Zawodnicy Piaseczna pewnie poradzili sobie z groźnym zespołem środka tabeli.

W sobotę piłkarze aktualnego lidera IV ligi pojechali na mecz wyjazdowy do Sokołowa Podlaskiego, by zmierzyć się z miejscowym Podlasiem. MKS Piaseczno od początku miał bardzo wyraźną przewagę, rozgrywając piłkę na połowie przeciwnika i spychając go do obrony. Dobre sytuacje do zdobycia bramki mieli między innymi Szymon Wiejak i Konrad Rudnicki. W 22 minucie nasi zawodnicy wykonywali rzut rożny, gospodarze oddalili zagrożenie, ale tylko na moment, gdyż chwilę później piłka wróciła w pole karne Podlasia. Odbita po strzale głową futbolówka trafiła pod nogi Konrada Rudnickiego, który załadował ją do siatki, wyprowadzając MKS na prowadzenie. Nieco później wynik meczu mógł podwyższyć Bartosz Orłowski, jednakże jego główka z bliska była niecelna. Przed znakomitą szansą stanął także Bartłomiej Faliszewski, którego próba po ziemi została obroniona przez golkipera zespołu z Sokołowa Podlaskiego.

Kwadrans po rozpoczęciu drugiej części meczu jeden z obrońców Podlasia zablokował piłkę w polu karnym, po czym dał się wyprzedzić Bartoszowi Orłowskiemu i ratował się faulem. Rzut karny na gola niezwykle precyzyjnym strzałem w róg bramki zamienił Kamil Matulka. Później MKS jeszcze kilkukrotnie zagrażał bramce rywali, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Piaseczna.

13 listopada o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim w Piasecznie nasi zawodnicy zmierzą się w hicie kolejki z mającym tyle samo punktów Oskarem Przysucha. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!

06 listopada 2021 IV Liga – 15. kolejka Podlasie Sokołów Podlaski – MKS Piaseczno 0:2

Skład: Stefaniak – Barwiński (87’ Krupnik), Ahmed, Dobies, Ziemnicki – Matulka (89’ Bieńkowski), Macioszek, Faliszewski (82’ Hernik), Rudnicki – Wiejak (91’ Szałek), Orłowski (72’ Wysocki)

Bramki: 22’ Rudnicki, 60’ Matulka