top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

PODSUMOWANIE OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO DO RUNDY WIOSENNEJ


„Jako sztab szkoleniowy RAZEM z zawodnikami zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wiosną odnieść jak najwięcej zwycięstw i dać naszym kibicom jak najwięcej powodów do radości”.

 

Nasza IV-ligowa drużyna seniorów przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła 9 stycznia. Przez 8 tygodni trenowaliśmy bardzo solidnie, zawodników szczęśliwie omijały choroby i kontuzje, pogoda jak na zimę wyjątkowo sprzyjała i można powiedzieć że w 100% zrealizowaliśmy plan treningowy. Piłkarze, którzy trenowali z nami już drugą, trzecią czy nawet czwartą zimę doskonale zaadoptowali się do narzuconych przez sztab trenerski obciążeń i bez szwanku przeszli przez ten okres.


Do zespołu dołączy 4 nowych graczy: Marcin Bawolik z III-ligowej Legionovii, Dominik Zajkowski z zespołu MKS Polonia Warszawa, który ostatnią rundę spędził na półrocznym wypożyczeniu w V-ligowym MKS Ciechanów. Po dwóch latach z juniorów KS Ursus wraca Oliwier Osiński, a po półrocznej absencji treningi wznawia Maciej Górzyński.


W przerwie zimowej z drużyny odeszło 4 zawodników: Mateusz Wysocki (Ursus Warszawa), Rafał Macioszek (Józefovia), Dominik Staluszka (powrót do Mazura Karczew), Kacper Prusiński (wypożyczenie do Escoli Warszawa CLJ).


W okresie przygotowawczym nasza drużyna rozegrała 6 meczów kontrolnych:


1. KS Ursus Warszawa (III liga) – MKS Piaseczno 3:0 (0:0)

2. MKS Piaseczno – Victoria Sulejówek (lider IV ligi) 1:2 (0:2)

3. MKS Piaseczno – Błonianka Błonie (III liga) 2:0 (2:0)

4. MKS Piaseczno – LKS Promna (v-ce lider V ligi) 3:2 (2:2)

5. MKS Pilica Białobrzegi (III liga) – MKS Piaseczno 1:2 (0:2)

6. MKS Piaseczno – Tygrys Huta Mińska 4:2 (3:0)


W 6 spotkaniach drużyna odniosła 4 zwycięstwa i poniosła 2 porażki przy bilansie bramkowym 12:10. Ciekawostką jest, że pierwsze 2 mecze zakończyły się naszymi porażkami, a kolejne 4 to już same zwycięstwa. Może to świadczyć o zwyżce formy naszego zespołu.


Strzelcy bramek w meczach kontrolnych: Dominik Piekut 3, Kamil Ziemnicki 2, Marcin Bawolik, Maciej Nalej, Hubert Wierucki, Sebastian Folwarski, Piotr Ćwikowski, Łukasz Krupnik (rzut karny), zawodnik testowany.


Po udanych grach kontrolnych z optymizmem przystępujemy do rozgrywek rundy wiosennej. Po wycofaniu się z rozgrywek Orła Baniocha rozpoczynamy z 5. miejsca w tabeli IV ligi. Przed nami bardzo trudny start. Ciężki wyjazd do Staroźreb, które z nowym trenerem będą wiosną walczyć o utrzymanie. Potem kolejno: Hutnik Warszawa, Mszczonowianka Mszczonów (zespoły, które dokonały zimą poważnych wzmocnień) i KS CK Troszyn (ekipa walcząca o awans do III ligi, jest po 10-dniowym zgrupowaniu i wzmocniła swój skład).


Jednak nasza bardzo młoda drużyna niezależnie od okoliczności w każdym meczu będzie grała o 3 punkty i sprawienie jak największej liczby niespodzianek. Nikogo się nie obawiamy, chcemy grać odważnie, bez kompleksów i wygrywać z każdym przeciwnikiem. Dokładnie tak jak to było jesienią. Siłą naszej drużyny jest bardzo dobra atmosfera w naszych szeregach. Należy pamiętać, że po letnich zawirowaniach, gdy odeszło z zespołu 4 najbardziej doświadczonych ofensywnych zawodników, a kolejnych 3 odniosło wykluczające z gry na ponad pół roku kontuzje, w końcu w zimowym okresie przygotowawczym mogliśmy spokojnie popracować, skupiając się między innymi na zgraniu zawodników, którzy doszli do nas latem w ostatniej chwili. Każde zwycięstwo w wiosennych rozgrywkach będzie dużym sukcesem na nowo budowanego zespołu seniorów MKS Piaseczno. Jako sztab szkoleniowy RAZEM z zawodnikami zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wiosną odnieść jak najwięcej zwycięstw i dać naszym kibicom jak najwięcej powodów do radości.


Trener Arkadiusz Modrzejewski

469 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page