top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ


Po 17 kolejkach IV ligi nasi seniorzy zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli.

 

Zespół z Piaseczna w ciągu całej rundy uzbierał na swoim koncie 27 punktów. Liczba punktów na mecz wyniosła 1,59. W 17 spotkaniach MKS zwyciężył 8 razy, pokonując kolejno: Świt Staroźreby (4:3 u siebie), Hutnik Warszawa (4:2 na wyjeździe), Mszczonowiankę Mszczonów (3:2 u siebie), Wilgę Garwolin (2:0 na wyjeździe), Marcovię Marki (4:3 na wyjeździe), Escolę Varsovia Warszawa (3:2 u siebie), Mazur Karczew (2:1 u siebie) i MKS Przasnysz (3:0 na wyjeżdzie). Biało-Niebiescy musieli podzielić się punktami w wyjazdowym meczu z KS CK Troszyn (3:3) oraz w domowych starciach z KS Raszyn, kiedy to wyrównali w ostatniej akcji meczu (2:2), i Ząbkovią Ząbki (2:2). Porażki ponieśliśmy w rywalizacji z Wisłą II Płock (2:4 u siebie), Narwią Ostrołęka (0:2 na wyjeździe), Orłem Baniocha (0:1 u siebie), Mazovią Mińsk Mazowiecki (0:7 na wyjeździe), Oskarem Przysucha (1:4 na wyjeździe), a także Victorią Sulejówek (1:2 u siebie).


W meczach domowych zespół zdobył 14 punktów (4 zwycięstwa – 2 remisy – 3 porażki), co daje średnią 1,56 punktu na mecz.


W meczach wyjazdowych zespół uzyskał 13 punktów (4 zwycięstwa – 1 remis – 3 porażki), co daje średnią 1,63 punktu na mecz.


Gra ofensywna lepsza od gry defensywnej


Nasi zawodnicy strzelili w tej rundzie 36 bramek w 17 meczach – średnia 2,12 gola na mecz. W odniesieniu do innych drużyn IV ligi zajęliśmy 7. miejsce, biorąc pod uwagę liczbę bramek zdobytych.


W rundzie jesiennej straciliśmy 40 goli w 17 meczach – średnia 2,35 gola na mecz. W odniesieniu do innych drużyn IV ligi zajęliśmy 14. miejsce, biorąc pod uwagę liczbę bramek straconych.


Najdłużej na boisku Jaszczak, najskuteczniejszy Nalej


W minionej rundzie na boisku pojawiło się 23 zawodników. 5 z nich wystąpiło we wszystkich 17 meczach (Adam Jaszczak, Łukasz Krupnik, Maciej Nalej, Gracjan Konopski, Dominik Staluszka), zaś 3 opuściło tylko 1 spotkanie (Michał Janowski, Piotr Ćwikowski, Ahmed Ayodeji). Najwięcej czasu na murawie spędzili: Adam Jaszczak (1518 minut), Michał Janowski (1390 minut) i Ahmed Ayodeji (1389 minut). Średnia wieku pierwszej jedenastki to 24 lata.


Pierwsza 11-ka statystycznie (wg liczby rozegranych minut) prezentowała się następująco: Palamar (Owczarzak) – Barwiński, Jaszczak, Janowski, Ziemnicki – Ayodeji – Staluszka (Staniszewski), Krupnik, Ćwikowski (Wierucki), Konopski (Folwarski) – Nalej


Najwięcej bramek jesienią zdobył Maciej Nalej. Nasz napastnik 9 razy pokonywał golkiperów rywali. Na swoim koncie 6 trafień zanotował Gracjan Konopski, 5 Kamil Matulka, 4 Łukasz Krupnik, 3 Adam Jaszczak. Pozostali strzelcy to: Tymoteusz Barwiński i Sebastian Folwarski (po 2 gole). Po 1 golu strzelili: Kamil Ziemnicki, Ahmed Ayodeji, Piotr Ćwikowski, Kajetan Staniszewski i Mateusz Wysocki.


Jeśli mowa o asystach, tutaj najlepsi okazali się Nalej i Krupnik – po 6 asyst. Po 4 kluczowe podania mieli: Folwarski i Staniszewski. Kolegom z drużyny dogrywali także: Ziemnicki (3 asysty), Wysocki, Staluszka (obaj po 2 asysty) oraz Palamar, Matulka, Konopski, Barwiński, Ćwikowski (wszyscy po 1 asyście).


Nasi zawodnicy 4 razy zostali ukarani czerwonymi kartkami – przydarzyło się to Kamilowi Ziemnickiemu, Michałowi Janowskiemu, Ahmedowi Ayodeji (we wszystkich przypadkach konsekwencja 2 napomnień żółtymi kartkami) oraz Tymkowi Barwińskiemu (bezpośrednia czerwona kartka – akcja ratunkowa). Najwięcej żółtych kartek sędziowie pokazali z kolei Kamilowi Ziemnickiemu i Michałowi Janowskiemu – po 6. Poza nimi za 4 „żółtka” pauzował również Ahmed Ayodeji, a w pierwszym wiosennym meczu będzie pauzował Adam Jaszczak.


Początek rundy rewanżowej przypada na weekend 11-12 marca. Liczymy na to, że będzie ona lepsza niż poprzednia!

392 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page